Több rangos díjat nyert el a Bolyai János Gimnázium - A KTV vendége volt dr. Harnos István iskolaigazgató

2025. 02. 24., 20:39
A stúdióbeszélgetés során beszélt a rangos elismerések átadásáról, a gimnázium vonzerejéről, a sportdíjról, az intézményben zajló nyelvoktatásról és néhány gondolat erejéig a jövőbeli tervekről.

Minden jó szereplés felelősséggel jár. Az elsődleges cél, hogy a legjobb százban folyamatosan benne maradjon a gimnázium. A 41. helyet nem könnyű tartani, főleg úgy, hogy a listán 42 budapesti gimnázium szerepel, emelte ki dr. Harnos István.

Van egy sajátos hangulata, egy diákközpontú oktatási stílusunk, amit nagyon szeretnek a diákok. Van egy légkör, ahogy a tanárok hozzáállnak a diákokhoz, magában az oktatás módszertanában. A nyelvoktatásunk kiemelkedő, amire a 90-es évek óta komoly hangsúlyt fektet a gimnázium. A művészeti élet, diákélet, és természetesen a sportélet is. Ez alkot egy elegyet, ami népszerűvé teszi az intézményt.
— emelte ki az igazgató, arra kérdésre, hogy mi a vonzereje az intézménynek.

A sportdíj kapcsán elmondta, hogy az iskola falai között működő sporttagozat tanulói élsportolók, akik a kosárlabda, röplabda, atlétika, dzsúdó és asztalitenisz szakosztályokban játszanak és ezekben hozzák a nagyon jó eredményeket és így sikerült, hogy a 2090 középiskolából a negyedik helyen végzett a Bolyai.

Szeretnénk megtartani a pozíciónkat. Kiemelt program az Erasmusban való részvétel. Minden évben szeretnénk a tanulóink 8-10%-át külföldi utakra küldeni. Jövő héten megy Dániába, két-három hét múlva Belgiumba indul egy-egy csoport és egy szeptemberi spanyol program is készülőben van. A cél az, hogy minden évben egy 50-60 diák kijusson a cserekapcsolatok során külföldre. Valamint a kompetenciamérések eredményein szeretnénk javítani még
— válaszolta az igazgató a jövőbeli tervek kapcsán.