BÁCSVÍZ KVSC: két országos bajnoki cím a Gyermek Úszó Bajnokságon

KÖZLEMÉNY
2024. 07. 21., 10:19
2 arany, 1 ezüst, 1 bronz éremmel valamint további értékes pontszerző helyezésekkel ért véget az Országos Gyermek Úszó Bajnokság szombaton a BÁCSVÍZ KVSC versenyzői számára. Az egyesület beszámolója:

Hódmezővásárhelyen 2024. július 17-20. között rendezték meg az LVI. Országos Gyermek Úszó Bajnokságot, melyre 71 egyesület 379 sportolója kvalifikálta magát. A BÁCSVÍZ KVSC tíz versenyzővel vett részt. A négynapos elődöntős-döntős rendszerű megmérettetésen az egyesület 2 arany, 1 ezüst, 1 bronz és további értékes pontszerzésekkel az éremtáblázaton a 13. helyen végzett.

Legeredményesebb versenyző Kovács Nóra lett, aki hat egyéni és négy váltó döntőben indult. Összesen két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett. 100 méter mellúszásban magyar bajnok lett, 200 méter mellúszásban megvédte bajnoki címét, továbbá ott van a legjobbak között 50-, 100- és 1500 méter gyorsúszásban, valamint 200 méter vegyesúszásban is.

Szabó Letti a két sprint gyorsúszó számban a legjobbak között szerepelt, 50 méteren ötödikként, míg 100 méteren hatodikként ért célba.

Gróf Csaba az elmúlt évekhez hasonlóan ismét döntőzött 50 méter gyorsúszásban, ahol a negyedik helyet szerezte meg szép egyéni csúccsal.

A 4x100 méter mix gyorsváltó a Gróf Csaba, Puruczki László, Kovács Nóra, Szabó Letti felállásban a döntőben az ezüstéremnek örülhetett, míg a leány váltók - Mohay Janka, Kubicsek Csenge, Kovács Nóra, Szabó Letti - háromszor is kiharcolták a döntőbe jutást és a 4x100 méter gyorsváltóban bronzérmet szereztek.