Élményalapú motivációs programot indított Héjja János támogatásával a BÁCSVÍZ KVSC

A sportban elért sikerek hosszú, kemény munkán alapulnak, ezt pontosan tudja a kecskeméti McDonald’s éttermek tulajdonosa Héjja János is. A társadalmi szerepvállalás terén is élenjáró lokálpatrióta üzletember ezúttal a BÁCSVÍZ KVSC-vel fogott össze annak érdekében, hogy a jól teljesítő fiatal úszó sportolók elismerését élményalapú motivációval segítse.
2024.07.08

Nemzetközi mezőnyben a BÁCSVÍZ KVSC úszói

Mozsárik Levente odaadó munkájának köszönhetően kvalifikálta magát az ifjúsági Európa-bajnokságra, melyet július 2. és 7. között rendeztek meg a litvániai Vilniusban. Levente két váltó és két egyéni versenyszámban indult, melyekben becsülettel helytállt. Az országos bajnoki 4. helyezett Garajszki Máté is külföldi versenyen vett részt.
2024.07.02

Junior uszonyosúszó EB

A litvániai Klaipedában június 25. és július 1. között rendezték meg a 18. Junior Uszonyosúszó Európa-bajnokságot. A magyar csapat 7 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel a 2. helyen végzett az éremtáblázaton, ebből a BÁCSVÍZ KVSC versenyzői 3 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzérmet tettek bele a közösbe.
2024.07.01

Kimagasló eredmények a Junior Uszonyosúszó Európa-bajnokságon

2024.06.24

Nyárindító Úszóverseny a Kecskeméti Fürdőben

Immár harmadik alkalommal rendezte meg 2024. június 22-én a BÁCSVÍZ KVSC és a Kecskeméti Fürdő a Nyárindító Úszóversenyt, mely első sorban a fiatalabb korosztály számára nyújtott versenyzési lehetőséget. A megmérettetés sokaknak amolyan főpróba volt a korosztályos nyári országos bajnokságokra. A jó hangulatú versenyen 34 egyesület több mint 200 versenyzője indult el, köztük a BÁCSVÍZ KVSC 21 sportolója, akik 16 arany-, 12 ezüst- és 10 bronzérmet gyűjtöttek. Az egyesületi pontversenyt a Kecskeméti Sportiskola nyerte, második helyen a BÁCSVÍZ KVSC, a hamradik helyen pedig a Békéscsabai Előre Úszó Klub végzett.
2024.05.29

Új elnök, Temesvári Péter vezeti a BÁCSVÍZ KVSC-t

A BÁCSVÍZ Kecskeméti Vízmű SC május 29-én tartotta éves közgyűlését. A rendezvény kiemelt napirendi pontja az új elnök megválasztása volt, miután Aczél Péter, a klub eddigi vezetője korábban bejelentette: 2024. május végéig vállalja megbízatását. Az egyesület tagsága egyhangú szavazással Temesvári Pétert, a névadó szponzor BÁCSVÍZ Zrt. Fejlesztési és térinformatikai osztályvezetőjét választotta elnökké.
2024.05.22

Uszonyosúszó kvalifikációs verseny: a BÁCSVÍZ KVSC az éremtábla 3. helyén végzett

A hétvégén rendezték Kecskeméten az uszonyosúszó kvalifikációs versenyt, ami a tavaszi szezon utolsó olyan megmérettetése, ahol a versenyzők még kvalifikálhatják magukat a nyári junior Európa-bajnokságra, illetve a felnőtt világbajnokságra. Utóbbi abból a szempontból is fontos állomás, mert lehetőséget biztosít a 2025-ben rendezendő IWGA Világjátékok részvételi kvalifikációjára. A BÁCSVÍZ KVSC 37 versenyzője képviseltette magát, a sportegyesület az éremtábla előkelő 3. helyén végzett 11 arany-, 10 ezüst- és 13 bronzéremmel.
2024.04.22

Kimagasló kecskeméti uszonyos és búvárúszó sikerek

A BÁCSVÍZ KVSC úszó és uszonyosúszó szakosztályának versenyzői kimagasló eredményeket értek el a múlt hétvégén, Egerben megrendezésre került Gyermek-Ifjúsági-Felnőtt Országos Bajnokságon, ahol 3 ország 23 csapatának 215 versenyzője állt rajthoz. A BÁCSVÍZ KVSC 32 versenyzővel vett részt az eseményen, ahol 19 arany, 13 ezüst és 7 bronzérmet szereztek, így az éremtábla 2. helyén végeztek.
2024.03.06

Blaszák Lilla világkupa győztes búvárúszó volt a Sportmagazin vendége

Csillogó érmekkel tértek haza a BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszói a február végén Franciaországban megrendezett világkupáról. Az egyik kiemelkedő teljesítményt nyújtó búvárúszó Blaszák Lilla volt a KTV hétfői Sportmagazinjának vendége. A versenyző a két bronzérem mellett nagy főlénnyel nyerte meg a 400 méteres felszíni úszás döntőjét. Blaszák Lilla a műsorban azt mondta, hogy maga is meglepődött saját, illetve az 5 fős kecskeméti csapat teljesítményén, hiszen idén ez volt az első nemzetközi versenyük. A tehetséges sportoló alárulta azt is, hogy célja a 2025-ben sorra kerülő kínai világjátékokra való kijutás 200 vagy 400 méteres felszíni úszásban.
2024.02.26

Kecskeméti éremgyűjtés Hódmezővásárhelyen

A BÁCSVÍZ KVSC versenyzői a 2024. február 24–25-én Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenyen vettek részt Hódmezővásárhelyen. Mindkét napon hatalmas küzdelmek zajlottak 41 egyesület közel 600 versenyzője között. A BÁCSVÍZ KVSC úszói összesen 48 pontszerző helyezést és 43 érmet szereztek, valamint az egyesületi pontversenyben a negyedik helyen végeztek.
2023.12.04

BÁCSVÍZ-KVSC-s érmek az II. Rövidpályás Utánpótlás OB-n

Szegeden második alkalommal rendezte meg a Magyar Úszó Szövetség a Rövidpályás Utánpótlás Országos Bajnokságot november 29. és december 2. között. A négynapos versenyen az ifjúsági, serdülő és gyermek korosztály úszott együtt. Az előfutamok az összes évjárat egybevonásával zajlottak, majd este korosztályos döntőket rendeztek. A BÁCSVÍZ KVSC csapata 14 fővel indult és eredményes négy napot teljesített. Összesen 14 döntős helyezést értek el, melyből 2 alkalommal sikerült a dobogóra is felkapaszkodni.