Bravúros győzelemmel kezdte a szezont a Kecskeméti NKSE

KÖZLEMÉNY
2024. 09. 14., 08:01
Hazai pályán indította a 2024/25-ös bajnoki szezont a női kézilabda NB II. G-csoportjában szereplő Kecskeméti NKSE. Az ellenfél a Vecsés volt, amely Bíró-Kisjuhász Petra szerint a másodosztály egyik bajnokaspiránsa, a KNKSE azonban győzni tudott (28-26).

Ahogyan tavaly, idén is az egyik legnehezebb mérkőzéssel kellett indítania az új szezont a kecskeméti női kézilabdázóknak. Akkor az ENUSE múlta felül a KNKSE csapatát, most viszont a Vecsés nem tudta elvinni a pontokat a Messzi István Sportcsarnokból.

A találkozó – és a szezon – Moharos góljával indult. A vecsésiektől Kazeem szerezte az első gólt, majd 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 8. perctől viszont sikerült ellépnie a Kecskemétnek, a 14. percig 4-1-es futást produkált Jámbor-Herceg három találatának is köszönhetően. 7-4-ről Czudor góljaival villámgyorsan felzárkózott a Vecsés, ám Kollár, majd újra Moharos és Jámbor-Herceg találataival a félidő második felében újra ellépett a kecskeméti alakulat. 12-9-ez is mutatott már az eredményjelző, de Fadhle, Balla és Kovács találataival még a szünet előtt egalizált a vendégsereg. A félidő utolsó pillanatában Horváth újra vezetéshez juttatta a Kecskemétet, 15-14.

A második felvonás ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, Horváth betalált a vecsési kapuba. A vecsésieknél Ujházi lőtt egymás után két gólt, ám Vuletity, Moharos és Jámbor-Herceg találataival már-már szokásosan megint ellépett 3-4 góllal a KNKSE. Bő negyedórával a vége előtt Kollár góljával először a meccsen öt találat volt a két együttes között a differencia, 23-18. Belépve az utolsó tíz percbe, továbbra is négygólos előnye volt a Kecskemétnek, ekkor viszont nagy rohanásba kezdett a Vecsés. Gyulai, Hermann és Kovács is betalált, és az 58. percre egyre olvadt a hazai fór. Ekkor Jámbor-Herceg szerzett nagyon fontos találatot, és a végén Horváth is betalált. Ki kell emelni a kecskeméti kapust, Szegedit, aki 12 védéssel és 36 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá a sikerhez. A végeredmény 28-26 lett.

Bíró-Kisjuhász Petra vezetőedző: – Nehéz mérkőzésre számítottam, emiatt szükséges volt, hogy a védekezés meghatározó legyen. Ennek volt köszönhető, hogy több lerohanást is el tudtunk vinni. Sajnos magas volt a technikai hibáink száma, emiatt tudott az ellenfelünk mérkőzésben maradni. A folytatásában jól reagáltunk, a Vecsés 7:6 elleni játékára, és a nyitott védekezésükre. Nagyot melóztak a lányok, ebben nagy segítségükre voltak a kilátogató nézők is!

Kecskeméti NKSE – Vecsés SE 28–26 (15–14)

Női kézilabda NB II. G-csoport, 1. forduló
2024. szeptember 13. péntek, 19:00
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Vezette: Mezei, Paska

A KNKSE gólszerzői: Jámbor-Herceg 9 (2), Horváth 6, Kollár 5, Moharos 5, Vuletity 3,

Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/