Duna Aszfalt-DTKH: bravúrgyőzelem Debrecenben

KÖZLEMÉNY
2023. 01. 14., 20:40
Ivkovic és Klobucar hiányában lépett pályára szombaton Debrecenben a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Az első félidőben a hírös városiak fegyelmezett játékkal hétpontos vezetést szereztek, amely a szünet után gyorsan elolvadt. A végletekig kiélezett összecsapás hajrájában a Forray-legénység volt koncentráltabb, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
A galéria 5 képet tartalmaz

Fazekas hármasával ragadta magához a kezdeményezést a Kecskemét, míg a túlsó térfélen Drenovac büntetőzhetett, 2-3. Scott a sarokból talált be távolról, és átvette a vezetést a hazai csapat, 5-3. Kimaradt dobások után ismét Drenovac állhatott vonalra, 7-3. Wittmann bújt át a védők között, majd állt be a triplába, 7-6. Lepattanót szerzett a KTE, eztán Borisov tolta be magát a gyűrűhöz, és onnan már megoldotta könnyedén, 7-8. Tóth Ádám egyesei behullottak, ám Borisov ismét megvillant, 9-10. Technikait fújtak a DEAC mesterére, Borisov keze nem remegett meg, 9-11. Drenovac ziccer után egál állt a táblán, 11-11. Townes is feliratkozott a pontszerzők közé, 11-13. Borisov két egyese közül csak egy ment be, Tóth Ádám tuszkolta be aztán a játékszert a gyűrűbe, 13-14. Mócsán dobhatott senkitől sem zavartatva, 16-14.  Tóth Barna küldte el szép csellel védőjét, 16-16. Tóth Ádámot nehezen lehetett tartani, 18-16. Borisovnak ütöttek oda ismét, de csak a második egyes volt jó, 18-17. A negyed utolsó támadásából Tóth Ádám tudott még két egységet a neve mellé tenni, 20-17.

Fazekas kapta, és dobta be hibátlanul, viszont Polyák is megmutatta tudását, 23-19. Karahodzsics küzdött nagyot, meg is lett a jutalma, 23-21. Wittmann hármasa pontos volt, Scott tempója szintúgy, 25-24. Townes hozta kihagyhatatlan helyzetbe Karahodzsicsot, 25-26. Drenovac faulttal együtt szerzett kettest, és a plusz egyest is értékesítette, 28-26. Scott révén növelte előnyét a DEAC, 30-26. Borisov hozta közelebb a hírös városiakat, Townes pedig egalizált, 30-30. Négy trojka következett, Dramicanin pedig még büntetőzhetett is rá egyet, 36-37. A rutinos szerb szedte vissza a támadólepattanót, és erőfeszítéseit siker koronázta, 36-39. Három perccel a félidő vége előtt időt kért a debreceni szakmai stáb. Townes és Dramicanin volt elemében, 38-47-re léptek így meg Forray Gábor tanítványai. Újfent időt kért a házigazda. A maradék időben Tóth Ádám büntetőkből tudott betalálni, több pont már nem esett, így 40-47-tel mehettek szünetre a csapatok.

Nehezen születtek meg a harmadik etap első pontjai, de aztán Drenovac és Karahodzsics gondoskodott róla, hogy az izgalmak folytatódjanak, 43-50. Taylort fault árán sem lehetett feltartóztatni, 45-50. Scott hármasa hozta közelebb a feleket, őt pedig Drenovac követte, és így elolvadt a KTE előnye, 50-50. Időt kért Forray Gábor, hogy rendezzék a sorokat. Pontatlanságok jellemezték ezt követően a játékot mindkét oldalon, végül Mócsán törte meg a csendet, 52-50. Az amerikai légiósok vették hátukra a DEAC-ot, és 60-55-re módosították az eredményt. Kucsera megszerezte első pontjait, aztán Townes ziccere után már csak egy egység volt a különbség, 60-59. Drenovac büntetője zárt az etapot, 61-59-cel jöhetett az utolsó tíz perc.

A feszültség érezhető volt a mutatott játékon is, így az első két percben nem találtak be a gárdák. Townes tempóból egyenlített, Borisov pedig Govenset átverve ragadta vissza a vezetést a KTE-nek, 61-63. Faultot reklamált a rutinos játékos, ezt technikaival honorálták a játékvezetők, Drenovac pedig bedobta az egypontost, 62-63. Taylor zsákolt utána látványosan, 64-63. Kucsera lopott labdát, aztán húzta be két kézzel a gyűrűbe, 64-65. Mócsán büntetőből egyenlített, 65-65. Kimaradt Townes kísérlete, a túloldalon Taylor zsákolt ismét, 67-65. Négy és fél minutummal a vége előtt Forray Gábor időt kért. Megint gólcsend következett perceken át, aztán Taylor lendületből zsákolhatott, 69-65. Townes triplája a legjobbkor érkezett, 69-68. Időt kért a DEAC, majd jó védekezés után Dramicanin kapta jó ütemben a játékszert, és termelte be a fontos kettest, 69-70. Govens hagyta ki a közeli lehetőséget, Borisov a másik térfélen két büntetőt harcolt ki, és higgadt maradt a vonalon, 69-72. Fogyott az idő, ami a Kecskemét malmára hajtotta a vizet, közben egy sportszerűtlen hiba után Karahodzsics jöhetett büntetőkkel, ám csak a második ment be, 69-73. A hátralévő 14 másodpercben is higgadtak maradtak a hírös városiak, és megérdemelten nyerték meg a 69-75-re a kiélezett összecsapást.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Nem voltunk könnyű helyzetben, ezért különösen nagy gratuláció és köszönet jár játékosaimnak a mai teljesítményért. Megmutattuk, hogy van tartásunk, méltóan képviseljük Kecskemétet. Boldog vagyok, hogy megnyertük a mérkőzést. Más szerkezetben kellett játszanunk különböző okok miatt. Örülök, hogy a fiatalok és mindenki, aki más szerepkörben kellett, hogy játsszon, teljesen jól helytálltak. Talán ez is bővítheti a későbbiekben a variációs lehetőségeinket. Közvetlen riválist győztünk le, így ez a siker duplán számít. A folytatásra ez plusz energiát ad biztosan számunkra. Szurkolóinknak is köszönöm, hogy elkísértek minket, és buzdítottak, sokat jelentett mindannyiunk számára.

DEAC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69-75 (20-17, 20-30, 21-12, 8-16)