Egyre több a bölcsődei férőhely a városban
Szakemberek értékelték Kecskemét szociális ellátórendszerét. Az általuk készített dokumentumban kiemelték, hogy az eltelt időszakban 2 új bölcsőde épült, a hetényegyházi 26 férőhellyel és a katonatelepi bölcsőde szintén 26 férőhellyel, illetve folyamatban van további intézmények felújítása. A Klapka utcai Pöttyös Bölcsődét még idén 56, a kadafalvi bölcsődét pedig 28 férőhellyel fogják átadni.
Kecskemét demencia programja is élenjáró, országos szinten kiemelkedő. A megyei jogú városok közül csak Kecskeméten segítik demencia koordinátorok az érintetteket és családjaikat. A város 2023-ban elnyerte a Településfejlesztési Szövetség Gondoskodás különdíját is.
„A demencia központ kialakításra kerül a RÉV-vel együtt közösen a Fecske utcában. Ilyen a többi megyei jogú városban nincs. Az óvodai és az iskolai segítők felvételre kerültek. Eddig 4 fő látta el az összes feladatot, ma már 18 fő látja el. Ez a terület gyakorlatilag teljesen lefedésre került.” - folytatta a képviselő.
Az óvodai és iskolai szociális segítők létszámának alakulása kapcsán a város büszke lehet a szakmai utánpótlásra. Míg 2020-ban a szakképzett munkatársak létszáma 428 fő volt, ez tavaly 445 főre nőtt. Király József problémaként említette a kéregetők kérdését, ugyanis ők kimaradnak az ellátórendszerből. Lévai Jánosné önkormányzati képviselő válaszként elmondta, hogy az érintett fiatalok sajnos nem tartják be a különböző szervezetek szabályait, például ittasan érkeznek az intézményekbe. A tanácsnok megkérte Király Józsefet, hogy adjon javaslatot, hogy azokat az embereket, akik nem tartják be a szabályokat, hogyan lehet koordinálni, visszavezetni a társadalomba. A baloldali politikus erre annyit reagált, hogy az ötletelés mások dolga.