Fenntarthatósági témahét a Zrínyi Ilona Iskolában
Különleges előadások és interaktív játékok várták a tanulókat a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskolában. A mai napon vette kezdetét az intézményben a Fenntarthatósági témahét, ami kapcsolódik a Föld napjához. Ebben az évben először két vándortanösvény is a pedagógusok segítségéül szolgált az alapítvány támogatásának köszönhetően.
– Mindkettőtől azt várom, hogy a gyerekek megismerjék Herman Ottó munkásságát, és játszva tanuljanak olyan játékokon keresztül, amelyek hozzásegítik őket a fenntarthatóság témakörében a fejlődéshez – mondta Tóth Lászlóné, a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola intézményvezetője. Hozzátette, fontos feladatuknak tekintik a környezeti nevelést és környezetünk megóvását.
Az egyik ilyen vándortanösvény Herman Ottó nevét viseli, segítségével az ő munkásságának egy részét ismerhették meg a fiatalok.
– Tanösvényeink 30-nál több játékot tartalmaznak. Olyan oktatási eszközöket, amelyek egyes témákban segítenek rájönni a diákoknak összefüggésekre, tanulságokra aktivizáló, játékos módszerekkel - árulta el Vásárhelyi Tamás biológus, a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület tagja.
Az eseményre Jánosi István önkormányzati képviselő is ellátogatott, hogy megcsodálja a gyerekek kreatív alkotásait, és hogy lássa, mi mindent tanulhatnak meg játszva a környezetükről.
Mivel a beporzók jelentősége is egyre nagyobb az életünkben, így a másik tanösvény a Beporzók tanösvénye volt. Ezzel is szerették volna felhívni a figyelmet a beporzók szerepére.
– Szeretnénk megmutatni a gyerekeknek azt, hogy hogy élnek a beporzó rovarok, milyen élőlények tartoznak közéjük, hiszen nemcsak a méhek a beporzók, hanem akár a madarak, pillangók is lehetnek. Szeretnénk megmutatni diákjainknak, hogy hogyan tudnak segíteni nekik. Hogyan tudnak rovarhotelt építeni, hogyan lehet itatni őket - mondta Bátyi-Földesi Dóra, a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület elnökségi tagja.
A négy helyszín mellett az aulában is különleges alkotásokat csodálhattak meg az érdeklődők, mivel a gyerekek olyan újrahasznosítható anyagokból készítettek tárgyakat, amelyek a Föld Napjára és környezetünk megóvására hívják fel a figyelmet.