Harcias meccsen fordított a címvédő Haladás

2024. 05. 24., 12:21
Visszavette a pályaelőnyt a címvédő Haladás, hétfőn következik a bajnoki döntő negyedik meccse Kecskeméten 20 órától a Messzi István Sportcsarnokban.

Az eddigi mérkőzésekhez hasonlóan most is nagy iramot diktáltak a csapatok a bajnoki döntő harmadik felvonásán. Az első nagyobb lehetőség a hírös városiak előtt adódott, majd egy szöglet után Rigónak kellett bravúrt bemutatnia. A komoly fizikális küzdelem faultokban is megmutatkozott, nem kímélték egymást a játékosok. A 6. percben aztán egy eladott labdából iramodhatott meg a Haladás, és megszerezték a vezetést, 1-0. Nem sokkal később Vatamaniuc növelte az előnyt, 2-0. Kecskeméti időkérés után Hadházi brutális belépővel tarolta le Haászt, villant a sárga lapos figyelmeztetés teljesen jogosan. Feljavult támadásban a vendég együttes, az egyik akció közben Vas késett el, és kapott ő is sárgát, majd reklamált hevesen, de ez nem hatotta meg a játékvezetőket. Hajmási kapta a labdát Rutaitól, lövése a kapufán csattant. A másik térfélen Suscsák lőhetett, de blokkolni tudták kísérletét. Birót öklelte fel Henrique, és az első meccsen mesterhámasig jutó kecskeméti ápolásra is szorult. A félidő utolsó pillanatai Dróth fejesét védte Krajcsi lábbal, majd a szöglet után véget ért az első játékrész.

Fekete küldte kapura a labdát a második félidő legelején, de végül komolyabb veszélyt nem jelentett a próbálkozás. Igyekezett nyomást gyakorolni ellenfelére az SG Kecskemét, ám az agresszív védekezést feltörni nem sikerült. A 27. percben Alasztics bődületes hibát vétett, a labdára Fekete csapott le, és egy gólra csökkentette a differenciát, 2-1. Dróth próbálkozásai jelentettek aztán veszélyt Rigó kapujára, ám kiválóan helytállt a hírös városi kapus. Két minutummal később Vatamaniuc kapott jó ütemű labdát, és lövése ha szerencsével is, de utat talált a hálóba, 3-1. Rögtön a középkezdés után Biró bökött alá a labdának, a kapufa segítette ki a szombathelyieket. Suscsák kapott sárgát, holott állt egy helyben, miközben őt döntötték fel. A nagy iram több pontatlanságot szült, Luiggi Longo viszont a 33. minutumban már nem hibázott, 4-1. Időt kért a kecskeméti stáb, és Krajcsit mezőnybe tolva igyekeztek zárkózni. Pál került helyzetbe két alkalommal is, de Alasztics eszén nem tudott túljárni a kecskeméti csapatkapitány. Az utolsó három percre kapusukat lehozva támadtak a kék oroszlánok, törekvéseik viszont nem jártak sikerrel. Az eredmény nem változott, így visszavette a Haladás a pályaelőnyt, 2-1-re vezet az egyik fél három győzelméig tartó párharcban.  Folytatás hétfőn 20 órakor a Messzi István Sportcsarnokban!

Marko Gavrilovic sportigazgató: A Haladás megérdemelten nyert. Bajnoki döntőben nem szabad ilyen hibákat véteni, főleg védekezésben. Ezeket kell kiküszöbölnünk hétfőre, és hazai közönség előtt megmutatni legjobb arcunkat. A kihívás még nagyobb lesz, ugyanis Suscsák a semmiért kapott sárgát. Ez volt az ötödik neki a rájátszásban, így nem játszhat majd. Sok nehéz helyzetet megoldottunk már ebben a szezonban, most is arra fogunk törekedni, hogy megoldást találjunk. A csapatomra büszke vagyok, mert elképesztően harcoltak a végsőkig ma is. A kecskeméti sportbarátok is büszkék lehetnek rájuk, ezért kérem őket, hogy hétfőn jöjjenek ki 20 órakor a Messzi István Sportcsarnokba, és támogassák a fiúkat!

Haladás VSE– SG Kecskemét Futsal 4-1 (2-0)