Hitek és tévhitek a mesterséges intelligenciával kapcsolatban
Napjainkban egyre többet lehet hallani a mesterséges intelligenciáról. Az elmúlt pár évben még nagyobbat fejlődött is ez a terület, de mégis, hogy mi ez? Erről beszélt Szabó Lóránt, az NJE Mesterséges Intelligencia Tudásközpont vezetője a legutóbbi Hírös Szenior Egyetemen.
Elhangzott: a mesterséges intelligencia nem több, mint adat, amelyet minél több helyről gyűjtenek. Viszont mindennapi életünkben is jelen van, hiszen ott van az okos telefonunkban, vagy éppen az új autókban. A tervezőknek viszont fontos, hogy több szimulációval hozzák létre az intelligenciát, mivel fontos részletek kellenek számára.
Szabó Lóránt, az NJE Mesterséges Intelligencia Tudásközpont vezetője elmondta, az utolsó lépés minden esetben az élesben tesztelés, amikor például az autókat az utakra is kiviszik, fontos azonban hogy minden lépést manuálisan határoznak meg. A mesterséges intelligencia fő tématerületei az egészségügy, a védelmi ipar, autóipar. Az egészségügyben a szűrővizsgálatok során, mind a röntgen vagy a mammográfia vizsgálatok hatékonyságát igyekeznek megoldani, illetve a felvételek nagy besugárzását szeretnék csökkenteni.Egy amerikai kutatócsoport vizsgálta, hogy mennyire merik felülbírálni az orvosok a mesterséges intelligenciát abban az esetben ha, megkapják ezt a megoldást, hiszen 95%-os pontossággal rendelkező szoftver.
Az autóiparban is hasonló gondok előfordulhatnak az önvezető autók tekintetében, mivel nem feltétlen tud a szoftver minden problémát tesztelni.
A mesterséges intelligencia szempontjából a másik izgalmas terület az űripar, hiszen csak szimulációs helyzetekkel tudják előállítani a bolygók felszínét, hiszen mindent be kell táplálni a rendszerébe, így a tervezőknek tudni kell, hol vannak a horizontok, vagy nagy kövek, amire nem mehet rá az űrjáró. Az előadás végén az érdeklődők több kérdésükre is választ kaptak.
Az egész előadás látható lesz majd a Kecskeméti Televízióban.