Hőséghelyzet a kecskeméti kórházban
KÖZLEMÉNY
A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság tájékoztatása szerint egy, a Hotel épület és Diagnosztikai épület központi hűtőrendszerét érintő műszaki meghibásodás elhárítása folyamatban van. Ezeken a betegellátó területeken csak részben van jelenleg klimatizálás, a központi klímarendszer javítása napokon belül várható.
A jelenlegi helyzet akut betegellátási problémát nem okoz, a folyamatos és biztonságos betegellátás feltételei biztosítottak. Az extrém hőség idejére átmeneti komfortnövelő intézkedéseket is bevezettünk: a rendelkezésre álló mobil légmozgató és hűtőeszközöket az érintett területeken helyezik ki, ezzel segítve a betegek és munkatársaink komfortérzetének javítását.

Folyamatosan működik a klimatizálás a műtőblokkokban, az intenzív ellátást támogató területeken, valamint a speciális környezeti feltételeket igénylő diagnosztikai egységekben. Zavartalanul üzemelnek a CT-, MR- és PET/CT-berendezések működését biztosító technológiai hűtőrendszerek, valamint a laboratóriumi és egyéb, szabályozott hőmérsékletet igénylő egészségügyi helyiségek légtechnikai rendszerei is.

Az intézmény számára elsődleges szempont a betegbiztonság és a folyamatos ellátás fenntartása, ezért a műszaki szakemberek a nyári időszakban is fokozott figyelemmel követik az épületgépészeti rendszerek működését.
Az A épület központi klimatizációs rendszere is folyamatosan működik, így a gyermekgyógyászati, újszülött- és koraszülöttellátó, szülészet-nőgyógyászati, tüdőgyógyászati és kardiológiai területek klimatizált környezetben fogadják betegeinket.

Ahol munkatársak problémát észlelnek, azonnali jelentést tesznek a lehető leggyorsabb javítás érdekében.
A jövő szempontjából különösen fontos előrelépés, hogy a kormány 3,6 milliárd forintos támogatásának köszönhetően a következő időszakban jelentős épületgépészeti és energetikai fejlesztések valósulhatnak meg az intézményben. A tervezett beruházások a remények szerint érintik a Hotel épületet, a Diagnosztikai épületet és az Onkológiai Központot is, tovább javítva a betegellátás feltételeit és az intézmény komfortszintjét.
A hőségben a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot!
A tartós meleg komoly megterhelést jelent a szervezet számára.
Ne tartózkodjunk a tűző napon, és mellőzzük a megerőltető fizikai tevékenységeket.
Az erős napsugárzás napszúrást, súlyosabb esetben hőkimerülést vagy hőgutát okozhat.
Fordítsunk kiemelt figyelmet a gyermekekre, idősekre!
Az intézményben számos helyen ingyenes ballonos vízautomatákat helyeztek el, amelyet vegyenek igénybe!
A kórházunk valamennyi munkatársa azon dolgozik, hogy a nyári meleg ellenére is biztonságos, magas színvonalú és folyamatos betegellátást biztosítson a vármegye lakossága számára.
Vigyázzunk és figyeljünk egymásra!
