Ifjú hegedűművészek zenei utazása alma materükben
„Két hegedű – egy zenei utazás.” Ezt a címet adták a szervezők a csütörtök esti, NKA által támogatott koncertnek, amelyen két kecskeméti születésű fiatal hegedűművész lépett színpadra egykori alma materében. Várkonyi Viktória és Kovács Adél ugyanis zenei tanulmányait az M. Bodon Pál Zeneiskolában kezdte, azaz hazatértek indulásuk és első sikereik színhelyére. Ezekre az éveire néhány évvel ezelőtt Várkonyi Viktória így emlékezett vissza: „Szerencsésnek mondhatom magamat, a zeneiskolai évek egy életre meghatározó alapot nyújtottak, később pedig kiváló hazai és külföldi tanároktól különböző hegedűiskolák megközelítését sajátíthattam el, sokféle zenei látásmódot magamévá téve ezáltal.”
Zene és tánc
Kovács Adél hegedűtanulmányait Kecskemét mellett Budapesten, Győrben, illetve Hollandiában és Svájcban folytatta. Kitüntetéses diplomákat kapott alap- és mesterfokon egyaránt, a Magyar Köztársasági Ösztöndíj és a Swiss Government Excellence Ösztöndíj nyertese. Jelenleg az Anima Musicae Kamarazenekar tagja, de fellépett már többek között a Concerto Budapesttel és a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral is. Nemzetközi tapasztalatait a Malta Philharmonic Orchestra, az Orchestra de Chambre Lausanne és a Junge Deutsch-Französische Philharmonie tagjaként szerezte.
Várkonyi Viktória és Kovács Adél hazai és külföldi koncertszínpadokon játszva sok-sok zeneszeretőnek okoztak már örömet. Csütörtök este Kecskeméten, az ÁZI nemrég elhunyt igazgatójáról, Palotás Józsefről elnevezett hangversenytermében kamaraműveket szólaltattak meg.
Műsoruk első részében – Nemcsik Mátyás önkormányzati képviselő az iskola múltját és a zenei nevelés fontosságát kiemelő nyitóbeszéde után – Bach d-moll kettősversenye, Bériot két hegedűre írt Concertantéjánek harmadik tétele és Bartók Béla duóiból négy darab csendült fel, az ifjú hegedűművészeket Gémes Adrienne, az iskola zongoratanára kísérte.
Ezt követően immár Kovács Adél férje, Horváth Benjámin csellóművész közreműködésével Fritz Kreisler négy darabját hallgathatták meg az érdeklődők. Az est befejező részében Elgar- és Sosztakovics-művek hangoztak el. A zárószám pedig különleges „csemege” volt: Várkonyi Viktória átiratában a Monti-csárdásban gyönyörködhettek a zeneszeretők.