Jézus Krisztus kereszthalálának napjára emlékezünk nagypénteken
Nagypéntek az év legmegrendültebb liturgiája. A Jézust jelképező oltár díszek nélkül, csupaszon áll. Az oltár üres: nincsen rajta sem kereszt, sem terítő, sem gyertya. De emlékeztethet a Golgota csupasz sziklatömbjére is, amelyen a megváltás áldozata megtörtént.
Az egyház nagypénteken szigorú böjt megtartását kéri a hívektől. A 18 és 60 év közötti hívek háromszor étkezhetnek, és egyszer lakhatnak jól, valamint 14 éves kortól a húsételek fogyasztásától is tartózkodni kell. A hívek ezzel az önmegtagadással fejezik ki szeretetüket Jézus iránt. A nap folyamán a templomokban elhangzik a lamentáció (Jeremiás siralmai) és keresztút-járást is tartanak.
Végigjárva Jézus keresztútját biztosak lehetünk benne: az utolsó szó Istené. A keresztút segít megértenünk a történelem drámáját, de bennünket, hívőket biztosít arról, hogy az utolsó nap nem a nagypéntek, hanem Húsvét. A Húsvét pedig a jó győzelme a rossz felett, a szeretet győzelme a gyűlölet felett, a végtelen jóság, Isten, a feltámadt Élet győzelme.
Kecskeméten idén is lesz nagypénteki keresztút az Arborétumban
A Kecskeméti Cserkészcsapatok szervezésében a város egyházi közösségei 14 állomáson emlékeznek meg Jézus szenvedéstörténetéről. Másfél óra alatt az Arborétum széles útjain vonulunk végig énekelve, gyertyával. A keresztút a Mária-kápolnában végződik a feltámadás megünneplésével. Meleg öltözéket és gyertyát hozzon mindenki! Bejelentkezés nem szükséges - írják a program szervezői.