Kecskeméti TE: nagy bravúrt értek el a tartalékok

2023. 04. 10., 08:43
Tartalékcsapatunk húsvét vasárnap sem pihent, az NB III. közép csoport 30. fordulójában bajnoki címre hajtó Hódmezővásárhelyt fogadták a fiatalok. Virágh Ferenc együttese az utóbbi hetek jó formáját hozva, le tudta győzni a jó erőkből álló vendégeket.

Csupán egy túlkoros, Gréczi Márton lépett ezúttal pályára, aki gyorsan főszereplővé lépett elő, a 7. percben egy jó kiugratással tudott egyedül kapura törni, majd a kapus mellett a hálóba passzolt (1-0). A HFC legnagyobb sansza egy büntető lett volna a folytatásban az egyenlítésre, de Cseh Balázs bravúrral hárította azt. Az első félidőben különösen jól játszottak a fiatalok, az NB I-es kerethez tartozó ifjoncok abszolút vezérré tudtak előlépni. A második félidő közepén tovább növelte előnyét csapatunk, Gréczi szerzett labdát az utolsó védőtől, kapura is tört, majd önzetlenül kiszolgálta az akciót követő Győri Benjámint, akinek csak az üres kapuba kellett lőnie (2-0). A vásárhelyiek a második félidőben nagy nyomás alatt próbálták tartani a kecskeméti kaput, de csak szépíteniük sikerült a szervezetten védekező „kis” KTE ellen, a 82. percben egy kavarodás végén Schildkraut lövését még védte Cseh, de a kipattanót Irmes belőtte, beállítva a 2-1-es végeredményt.

Kecskeméti TE II. – Hódmezővásárhelyi FC 2-1 (1-0)

Kecskemét. Vezette: Szigetvári (Dobos, Vrbovszki)

KTE II.: Cseh – Major Sz. (Lovas A. 70.), Buna, Jászai-Deák, Katona B. (Győri B. 62.), Polyák, Barkóczi (Győri Á. 70.), Szalai Sz., Györgye (Bodor 46.), Gréczi, Szamosi (Hatvani 74.). Vezetőedző: Virágh Ferenc

HFC: Deczki – Ondrejó (Zana 66.), Bogdán (Pesuth 80.), Schildkraut, Hunya, Bata (Rabecz 75.), Szabó P., Orosz, Zabari (Hegedűs M. 46.), Zámbori, Vladul (Irmes 66.). Edző: Antal Krisztián

Gól: Gréczi (7.), Győri B. (65.) ill. Irmes (82.)

Virágh Ferenc: – Érezhető volt a meccsen, hogy egy nagyon jó képességű, minőségi játékosokból álló, szervezett csapattal van dolgunk. A mai napon azonban ismét komoly csapat benyomását keltettük, mentalitásban végig, az első félidőben játékban is extrát nyújtottunk. Plusz motivációt jelentett a fiataloknak a visszajátszó játékosok jelenléte, azon belül is Katona Bálint játéka. Elértünk egy szintet, ezt mindenképpen tartani szeretnénk. Szerdán ismét egy fontos mérkőzés vár ránk, Dabasra látogatunk. Szeretném megköszönni annak a maroknyi szurkolónak, akik biztattak bennünket, óriási segítséget jelentetett a csapatnak. Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Szerző: KTE/kecskemetite.hu