KENTER - Megnyílt a város új közösségi központja

2025. 08. 26., 22:25
Új fejezethez érkezett a város kulturális élete, ugyanis megnyílt Kecskemét legújabb rendezvényhelyszíne, a KENTER. A Hírös Agóra gondozásában működő létesítménnyel egy egyedülálló helyszínnel gazdagodott Kecskemét kulturális kínálata, ami hivatalos és magánrendezvények megtartására is tökéletesen alkalmas.
Fotó: Bogdándi Ferenc
A galéria 47 képet tartalmaz

A Rudolf-kert Kislovardájának felújítása révén egy impozáns, új közösségi központ született, amely egyszerre tiszteleg a múlt előtt, és modern utakat nyit a kultúra, a kreativitás és az együttlét felé. Szemereyné Dr. Pataki Klaudia polgármester megnyitóbeszédében úgy fogalmazott, hogy ez a rész eddig csúnya foltként éktelenkedett a városon, de a közös munkának és erőfeszítéseknek köszönhetően a korábban katonai létesítmény most teljesen új formát öltött.

- Kecskemét legújabb leginnovatívabb rendezvényterét adtuk át, amely merész ötletekkel teli, de én bízom Kecskemét közösségében és Kecskemét kreativitásában, hogy megtalálják azokat az eseményeket lehetőségeket, amelyek élettel töltik meg ezt a hatalmas területet. Nagy területről van szó, a tér befogadóképessége a 2000 főt is elérheti és a 8000 négyzetméteres zöld felülettel kiegészítve elég komoly létszámnak tud lehetőségek biztosítani, még akár rossz idő esetén is 
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak Szemereyné Dr. Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere.

Ha valaki belép a felújított Kislovardába, magával ragadja az épület tetőszerkezete. Magas belső terű csarnokában az Eiffel tornyot tervező Gustave Eiffel irodája által megálmodott acél rácsos és vasrudas tartószerkezet húzódik, amelyet a mostani projekt kapcsán nem cseréltek le, hanem teljes egészében megőrzésre és felújításra került. Polgármester asszony büszkén hangsúlyozta: „kis túlzással ez olyan, mintha Párizsban lenne az ember”.

- Jó félévvel ezelőtt járt itt az Európai Bizottság Monitoring bizottsága, hogy leellenőrizze, tényleg jó helyre kerülnek-e az EU-s forrás és együtt léptünk be először az elkészült épületbe. Mindenkinek leesett az álla, az enyém is. Megmondom őszintén, egy impozáns nagy léptékű, de ugyanakkor barátságos, kellemes környezet és tényleg egy olyan újszerű megoldással, amelyből szerintem nem sok hasonló van a környéken
— fogalmazott a városvezető.

Mivel az épület akár 2000 fő befogadására is alkalmas, ezért a területet a Hírös Agóra kezelésébe adta a város. Barta Dóra ügyvezető igazgató elmondta, ez egy új perspektívát nyit a város életében, amely páratlan, különleges egyediséget hordoz.

- Valóban Kecskemét új rendezvényhelyszíne nyílt meg Kenter néven, Kecskemét, mint kezdőbetű inspirálta a névválasztás, és ha egy picit eltávolítjuk, az enter szó, az pedig egy belépést jelent, azaz belépünk egy olyan kecskeméti helyszínre, ami nyitott nagyon nagyon sok típusú program megvalósítására
— mondta érdeklődésünkre Barta Dóra, a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató,je.

Magáról az épület múltjáról Balogh Zoltán, az önkormányzat Fejlesztéspolitikai Iroda vezetője tartott részletes előadást. Ahogyan az Eiffel-i tetőszerkezet, úgy maga a kialakítás is komoly mérnöki munkát igényelt, hiszen a nyitott részek pontosan meghatározott méretűek. Barta Dóra ügyvezető igazgató kiemelte, hosszú út vezetett a tervezéstől a megvalósulásig.

- Nagyon sokan dolgoztak hosszú éveken keresztül, hogy a kislovarda felújítása után ebben a csodálatos, különleges aurájú helyszínben tarthassuk rendezvényt és fogadhassuk Kecskemét város lakosságát. Én úgy gondolom, hogy közös energiával és közös vízióval egy új brandet építhet Kecskemét, egy új hívószó, és Kecskémet új belépője lehet ez a Kenter
— nyilatkozta Barta Dóra.

A megnyitóbeszédeket követően műsorokkal kápráztatták el a közönséget. Előbb a lengyelországi Teatr Akt társulat hozta el Kecskemétre a kortárs utcaszínház varázsát. Előadásuk ennek megfelelően egyszerre volt meghökkentő, izgalmas és rendkívül látványos. Végül pedig falra vetített mozgóképes látványshow varázsolta el az egybegyűlteket. A városi programkínálatban elsősorban 2026-ban számolnak majd a KENTER-rel, de addig is várhatók itt új rendezvények.