Két kecskeméti bringás, három érem az OB-n

2023. 07. 03., 13:44
Ismét Debrecenben rendezték meg az országúti kerékpárosok legnagyobb és legjobban várt megmérettetését, az országos bajnokságot. Időfutamon Farkas Janka (WU19) és Gáspár Levente (Master2) bronzérmes lett, majd országúton Farkas Janka megszerezte korosztályában a női bajnoki trikót.

Időfutam magyar bajnokság 2023.06.22. - Debrecen-Bocskaikert

Teljesen lezárt útszakasz, kiváló minőségű aszfalt várta az ország legjobb kerékpárosait Debrecenben, az időfutam OB-n. Ami viszont mindegyikük dolgát megnehezítette, hogy ez volt az első igazán forró, nyári időjárási körülmények között megrendezett verseny. Hőség ide vagy oda, a kecskeméti kerékpásorok kiválóan teljesítettek.

Farkas Janka, a kecskeméti Hírös ESC versenyzője WU19 kategóriában (női utánpótlás 19 éves korosztály) indult, és oda tette magát a forró, 15 kilométer hosszú aszfaltcsíkon. 39 km/h átlagsebességet ért el, ami 23:07-es időt jelentett és egy szépen csillogó bronzérmet.

Remekül szerepel a csapat másik hölgy tagja, Szép Anna is, aki a WU17 kategóriában a 4. helyet szerezte meg.

Szintén a Hírös ESC színeiben indult Gáspár Levente, aki a master 2 kategóriában szállt nyeregbe, hogy a 40-50 éves korosztály tagjaival mérje össze erejét. Levente szintén bronzérmes lett a számukra kijelölt 19 km-es távon, amihez 24 perc 26 másodpercre volt szüksége, ami közel 47km/h átlagsebességet jelent.

Szekeres Péter (szintén Hírös ESC) is a TOP10-ben végzett, teljesítménye Master 2 kategóriában a 9. helyre volt elég.

Utánpótlás országúti magyar bajnokság 2023.07.01. - Tamási

Tamásiban zajlott az utánpótlás korú versenyzők számára meghirdetett országúti magyar bajnokság, ahol szintén a kecskeméti Farkas Janka (WU19) volt képviselte Kecskemétet. A 85 kilométeres távon Janka 1. helyen végzett, ezzel a 19 éves hölgyek között megszerezte a magyar bajnoki címet.

A kecskeméti kerékpárosok nem pihennek, sok megmérettetés vár még rájuk ebben az idényben. Janka következő versenye a V4 kerékpárverseny "Respect Ladies Race - Slovakia 2023”, melyet Novák Banan, vagyis Újbányán rendeznek, majd kritérium és hegyi magyar bajnokság következik.

Levente nemzetközi versenyen vesz részt Skóciában: Glasgowban áll rajthoz augusztusban, a Granfondo időfutam világbajnokságon, amelyre a világ több mint 50 országából érkeznek amatőr kerékpárosok. Mellette a másik kecskeméti időfutam-menőnek, Szekeres Péternek szintén szurkolhatunk a skóciai időfutam vb-n.

Fotók: Vígh Attila, valamint Hírös ESC