Két kecskeméti résztvevője is volt a kerékpáros világbajnokságnak

2023. 08. 16., 10:06
Két kecskeméti bringás is részt vett az összkerékpáros világbajnokságon Skóciában. Gáspár Levente és Szekeres Péter az időfutamon állt rajthoz, a 45-49 éves korosztályban. A közel negyven fős mezőnyben Levente a 15., Péter pedig a 22. helyen végzett.
A galéria 8 képet tartalmaz

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) úgy határozott, ezentúl négyévente, egy időben és egy helyszínen rendezi meg valamennyi kerékpáros szakág világbajnokságát. Az első ilyen összevont versenyre idén augusztus 3-13. között került sor. (Ahol Vas Blanka világbajnok lett az U23-as női mezőnyversenyen!)

A világbajnokságon minden nagy név szerepelt, a különböző szakágak legjobbjai mérték össze tudásukat, különböző korosztályokban. Nyilván a Felnőtt kategória versenyei váltják ki a legnagyobb érdeklődést, de minden versenyen volt miért és kiért izgulni. Még Kecskemétnek is! Ugyanis két résztvevő képviselte városunkat (és egész Magyarországot) a 2023-as világbajnokság Granfondo Időfutam versenyén.

Gáspár Levente és Szekeres Péter, a kecskeméti Hírös ESC kerékpáros csapat tagjai már több hazai és nemzetközi versenyen is letették névjegyüket az időfutam kategóriában, most pedig, a sikeres kvalifikációt követően, megadatott számukra a lehetőség, hogy részt vegyenek a skóciai összkerékpáros világbajnokságon, a 45-49 éves korosztályban. A 36 fős mezőnyben, 21 különböző ország versenyzői közül, Levente a 15., míg Péter a 22. helyen végzett, 45km/h átlagsebességet tekerve.

A hétfői versenynapon több mint 50 ország 530 versenyzője vett részt. A versenypálya egy fordítós nyomvonalú, oda-vissza, 2 körforgalommal, folyamatos fel-le hullámzással.
Gáspár Levente második világbajnokságán vett részt, a tavalyi 25. helyezés után idén már a 15.helyen végzett.

Gáspár Levente beszámolója a versenyről:

"Számomra az idei volt a 2. alkalom, hogy lehetőségem nyílt kijutni a világbajnokságra, az általam oly nagyon szeretett kerékpár időfutam kategóriában, a master korosztályban. Tudtam, hogy nagyjából mire számíthatok a tavalyi tapasztalatok és élmények alapján, amiket Olaszországban szereztem. Fantasztikus volt újra átélni azt az élményt és izgalmat, amit egyrészt a nemzeti mezben való tekerés jelent, másrészt azt, amit a világ minden pontjáról érkezett több száz bringás jelenléte okoz, megfűszerezve a fantasztikus hangulatot teremtő szurkolók buzdításával. Az idei verseny mégis kicsit más volt és elsősorban nem azért mert a tavalyi 25. helyezésem után sikerült előrébb lépni a 15.helyre a korosztályomban, hanem azért mert idén a közös felkészülés és a sikeres horvátországi világkupán történt kvalifikáció után csapattársammal, Szekeres Péterrel tudtam megosztani a felkészülés, utazás és a világbajnokságon való szereplés élményét. Büszke vagyok az elért eredményeinkre és nagyon bízom benne, hogy jövőre folytathatjuk a következő időfutam világbajnokságon, amit Dániában rendeznek majd meg. Addig is folytatjuk az edzéseket és fejlesztjük a technikát, hogy tovább faragjuk a másodperceket."

Szekeres Péter élete első világbajnokságáról:

Szekeres Péter élete első világbajnokságán a középmezőnyben végzett, teljesítve a kitűzött célt.

"Amatőr bringásként belecsöppenni egy UCI Gran Fondo eséménybe, hatalmas élmény, de a világbajnokság mindez a négyzeten! Professzionális szervezés, helyszínek, biztosítás és a sok lelkes "ellenfél" mind csak fokozzák ezt. 45-50-es korosztályban közel 30 ország résztvevői közt látni kis nemzetünk zászlaja mellett a nevemet, nagyszerű érzés volt. A verseny napján minden rendben zajlott, mindössze egy 20 perces csúszás volt a rajtidőpontokban, egy-két szerencsétlen sporttárs sérülése miatt. A rajt előtt az UCI szakemberei minden biciklit átvilágítottak (motort keresve), és a 2023-as szabályok szerinti beállításokat szigorúan ellenőrizték. 1-2mm eltérés is számít! Ők komolyan veszik - ahogy mi is. Ezután következett egy rövid sorban állás, várva, hogy szólítsanak a pódiumra. Az utolsó métereken saját segítőt kaptunk, akik 1-2 szót váltottak mindenkivel, bíztattak, oldották a feszültséget, és segítettek feljutni a starthoz. Itt már azért volt adrenalin rendesen. Amint felálltam a pódiumra, megszűnt a világ. Csak a számokat figyeltem - 5, 4, 3, 2, 1 és start! A pálya vezetése nagyon feküdt nekem. Nem voltak nagy emelkedők, csak lágy hullámok, két kis körforgóval, amit 11km-nél a visszafordító szakított meg. Eddig a pontig nagyon nehezen sikerült tartanom az előirányzott wattokat, de a forduló után minden kisimult, és onnan átvitt értelemben - és szó szerint is - a célegyenesbe kerültem. Beleadtam mindent, ahogy a szurkolók is, egész a rajttól, a célig. A végső 100 méter, all-in! Ami a csövön kifért. Hatalmas élmény volt! Az eredménnyel nagyon elégedett vagyok! A cél a középmezőny volt, és ez sikerült. Amit aznap tudtam, azt letettem az aszfaltra. A befutó után kis levezetés, és barátkozás a sok-sok lelkesen fáradt sporttárssal. Nagyszerű volt! Mindezek után már csak egy dolog volt hátra. Leereszteni, ellazulni és bejárni Dundee pubjait! Sikerült!"