Kinyitottak a strandok Kecskeméten

Hivatalosan is kezdetét vette a 2026-os strandszezon Kecskeméten. A június 20-i hétvégén berobbanó kánikulában a város mindkét népszerű strandja, a Domb Beach és a Széktói Strand is megtelt fürdőzni vágyókkal. A Benkó Zoltán Parkban birtokba vehették a látogatók a megújult vízparti pihenőövezetet, büfét, valamint lehetőség volt saját SUP deszkával evezni is a vízen. A délutáni hangulatról DJ Fecza gondoskodott, de aki lemaradt, ne aggódjon, ugyanis a nyári időszakban több alkalommal is fel fogják pezsdíteni a hangulatot különböző DJ-k. A kényelmes pihenés érdekében az üzemeltető, a Kecskeméti Hírös Sport Nonprofit Kft. napernyőket és napágyakat helyezett ki a strand területére, június végétől pedig a gyerekeket játszótér is várja majd a helyszínen.

A nyári szezont a Széktói Strand is megnyitotta szombaton. A hangulatos strandolást délután három órától FlyBeats fokozta. A vendégek itt is majd napágyakon pihenhetnek a szabadban, a napernyők védelmében. A fürdőzni vágyó vendégeket továbbra is a tavalyi jegyárakon várják. Az idei évben, az önkormányzat és az üzemeltető a végzős középiskolásokra is kiterjesztette a kedvezményes, mindössze 1150 forintos jegytípust, ezzel is segítve a vizsgák után kikapcsolódni vágyó fiatalokat.
