Középpontban az ökológiai gazdálkodás - Kecskemétre érkezett a Biokontroll országjáró körút

2024. 10. 29., 21:30
Ismeretterjesztő, országjáró körutat szervez október-novemberben az új agrártámogatási ciklus kapcsán a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft., hogy minél több termelőhöz eljuttassa az ökológiai gazdálkodáshoz kacsolódó ismereteket. A ma (kedd) délelőtt Kecskeméten tartott rendezvényen az új, ötéves támogatási program volt a téma.

Hamarosan elérhető az ökológiai gazdálkodókat, és az ökológiai gazdálkodásra átállókat helyzetbe hozó új, ötéves támogatási program. Az új ÖKO Programmal egyfelől a kormányzat és az unió is ösztönözni szeretné az ökológiai gazdálkodás fenntartását, térnyerését, másfelől ilyen módon is kompenzálni szeretnék a biogazdák magasabb költségeit az intenzív, vegyszeres gazdálkodáshoz képest.

- Azt próbáljuk elmondani a résztvevőknek, hogy ez milyen előnyökkel, kockázatokkal jár, mit kell megvalósítani ahhoz, hogy valaki biogazda legyen. Bízunk abban, hogy az érdeklődők közül lesz új biogazda. Ez a pályázat nem csak az újaknak, de a régieknek is szól egy kis tudásfrissítés az ő számukra is hasznos lesz
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak dr. Roszík Péter, a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A Biokontroll október és november folyamán 5 helyszínen, Kecskeméten, Nyíregyházán, Budapesten, Kaposváron és Győrben várja az érdeklődőket. A kecskeméti rendezvényre az Agrárminisztérium is delegált előadót: dr. Kondor Attila az Agrárminisztérium Fejlesztéspolitikai Főosztály munkatársa ismertette a KAP ökológiai támogatásról a fontosabb információkat és feltételeket. Mint elhangzott a vissza nem térítendő támogatásra 67 milliárd Ft áll rendelkezésre.

- A biogazdálkodásnak két óriási előnye van, az egyik a környezeti előny, megkíméli a környezetet, korlátlan ideig fenntartható. Ezek az élelmiszerek értékesebbek, nem tartalmaznak káros anyagokat, és biológiailag aktív anyagokban, vitaminokban gazdagabbak
— hangsúlyozta dr. Roszík Péter.

A szervezők bíznak benne, hogy ezzel a körúttal közelebb tudják hozni és kézzelfoghatóbbá tehetik a biogazdálkodást a gazdák számára, akik így nagyobb arányban fontolják majd meg az átállást.