KTE kosár: előkelőbb pozíciót ért a ZTE elleni siker

2023. 04. 01., 20:40
Szoros végjátékban aratott fontos sikert a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az alapszakasz utolsó fordulójában Zalaegerszegen szombat este.
Fotó: hunbasket.hu

Karahodzsics és Klobucar volt eredményes a kecskeméti oldalon, míg a ZTE-nél Polster vette hátára csapatát, 5-6. Több sikertelenül zárult akció után Ostojic büntetővel egalizált, 6-6. Kiss Dávid jól szállt be a padról kettesével már újra a hírös városiak vezettek. Klobucarra estek rá dobás közben, a vonalról próbálkozhatott, a második be is ment, 6-9. Karahodzsics is ugyanígy járt el, 6-10. Nem találta a ritmust a házigazda, időt kért Krasovec vezetőedző az első etap vége előtt kettő és fél perccel. Keller révén egyenlítettek, majd fordítani is tudtak Ostojic kettesét követően, 12-11.

Egy-egy kétpontos után Borisov a sarokból hintett be trojkát, 14-16. Gyorsan jött a válasz, majd Townes is bátran vállalkozott, 16-20. Trice két triplájával jött vissza a Zalaegerszeg, 24-24. Dramicanin is feliratkozott a táblára, míg Klobucar labdaszerzésből nyargalhatott végig, 24-28. Dramicanin kettő plusz egyes akciót jegyzett, 26-31-nél időkérésre szánta el magát a hazai együttes. A KTE rutinos játékosa aztán újabb két büntetőt vágott be, 26-33. A szünet előtt még Klobucar tört be, és vitte végig a ziccert, 29-37-tel mehettek szünetre a gárdák.

Keller két büntetőjére Wittmann hármassal válaszolt, 31-40. Két gyors ziccerrel zárkózott a ZTE, 35-40-nél időt kért Forray Gábor vezetőedző. Mindkét oldalon sok hiba adódott, végül Trice törte meg a csendet hárompontosával, 38-40. Wittmann pillanatai következtek, a KTE csapatkapitánya tartotta előnyben csapatát, 41-45. Smith egy pontra faragta a differenciát, végül 48-48-nál érték be a hírös városiakat. Lendületbe jött a hazai gárda, és 52-48-nál újra taktikai értekezletet kellett tartania a KTE-nek. Karahodzsics és Klobucar villanásaival 52-52-re módosult az állás. Jó védekezés után Kucsera trojkája a legjobbkor érkezett, 52-55. Még egy hazai kettes belefért a negyedbe, 54-55.

O’reilly és Wittmann kezdte a pontgyártást a záró felvonásban, 56-57. Smith a büntetővonalról volt magabiztos, míg Townes jó ütemű tempóval, majd Kucsera zsákolással vétette észre magát, 58-61. Krasovec kért időt, és rövid időn belül fordítottak tanítványai, 64-61. Őrizte előnyét a ZTE, és még növelni is tudták azt, 68-63. Karahodzsics és Townes révén visszajött a Kecskemét, 68-68. A következő támadásból Kucsera hintett be fontos triplát, 68-71-nél újabb hazai időkérés jött. Idegesen kosárlabdázott a zalai csapat, minden helyzetük kimaradt, így a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét nyerte meg az alapszakasz utolsó meccsét.

A hírös városiak jövő héten szerdán 18 órától a kupában a rájátszásról lecsúszó Paks vendégei lesznek a negyeddöntőben. Ha nyernek, a fővárosban lépnek pályára a négyes döntőben hétvégén.

A rájátszást az azt követő héten kezdik meg Forray Gábor tanítványai az Alba Fehérvár otthonában.

Zalakerámia ZTE KK- Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68-71 (12-11, 17-26, 25-18, 14-16)