KTE: Szervezett és harcos BVSC-hez látogatunk

2026. 08. 07., 15:21
A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a BVSC-Zugló vendége lesz a KTE szombaton 17:30-kor. A fővárosiak szervezett és kemény ellenfélnek számítanak az NB II-ben, így nehéz csatára van kilátás.

A történelem némileg ismétli magát, hiszen az előző idényben is a harmadik körben utaztunk Zuglóba, és akkor sikerült megszereznünk első győzelmünket a bajnokságban. A cél most is ez, de pontosan tudhatják játékosaink, hogy a BVSC ellen nagyon meg kell majd küzdeni ezért. Ellenfelünkkel a felkészülés alatt is találkoztunk, egy igen kemény és harcos meccsen akkor 1–0-s zuglói siker született a Széktói Stadionban. Gyorsan tegyük hozzá, edzőmeccsről volt szó, melyen minden játékos lehetőséget kapott a megfelelő terhelés érdekében, így nem az eredményen volt a hangsúly. Ízelítőt kaptunk viszont abból a harcmodorból, ami már régebb óta a BVSC filozófiája is: szervezett és kemény védekezésből rendkívül gyors átmenetekre építenek.

A zuglóiak a rajton 0–0-s döntetlent játszottak a Kazincbarcikával, majd az előző körben elmaradt a mérkőzésük. Védekezésük különösen egyben van, hiszen az előző idényben csak a két feljutó kapuját vették be kevesebbszer, mint ellenfelünkét. 

Tímár Krisztián újra a kispadon ülhet, miután letöltötte eltiltását, illetve a sérültek és betegséggel küzdők állapota is tovább javult. Csapatunk első sikerére hajt, amit a hatékonyság és a koncentráció növelésével lehet elérni, ezt emelte ki vezetőedzőnk is a találkozó előtt.

– Egy nagyon harcos és szervezett BVSC-re számítok, mely bárkinek meg tudja nehezíteni a dolgát. A lehető legalaposabban készültünk fel belőlük, látunk olyan pontokat, ahol meg lehet nyerni a meccset. Erre készülünk, szeretnénk megszerezni az első győzelmünket, de erre nem szabad rágörcsölni, a saját játékunkat kell játszani. Idegenben is irányítani szeretnénk, helyzeteket kidolgozni, amivel eddig sem volt gond, de jobban kell sáfárkodnunk a helyzeteinkkel. Hátul is jó lenne kapott gól nélkül lehozni a meccset, sokat léptünk ebbe az irányba már az előző körben. Nehéz mérkőzésen, de győzelemre törekszünk – mondta Tímár Krisztián.

Jegyinformációk

A mérkőzésre a helyszínen lehet jegyet vásárolni, a normál belépő 1500 forintba kerül. A nyugdíjas- és diákbelépő 1200 forint, a kedvezmény igazolására alkalmas személyes okmány mindenképpen legyen drukkereinknél. A belépés 14 éven aluliaknak ingyenes.

A kapuk 16:30-kor nyitnak, fizetni a pénztárban és a büfében bankkártyával is lehet.

Megközelítés, parkolás

A vendégdrukkerek a Teleki Blanka utca felől közelíthetik meg a lelátót. Ingyenes parkolóhelyek a szabad kapacitás függvényében a Teleki Blanka utcában vehetők igénybe. További fizetős parkolási lehetőség a Mexikói út és a Szőnyi út sarkán lévő BVSC nagyparkolójában áll rendelkezésre.

Nyitvatartás: 0–24 óráig (hétfőtől szombatig fizetős)
Óradíj: 250 Ft/óra, minden megkezdett óra esetén

Közvetítés

A mérkőzést a BVSC élőben közvetíti YouTube-csatornáján.