Látványégetés a Kerámia Stúdióban

2024. 09. 29., 14:15
A Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek - Nemzetközi Kerámia Stúdió szeretettel várja a látogatókat őszi nyílt nap-sorozatának következő programjára, valamint az azt követő kiállításmegnyitóra.

Az október 3-ai rendezvényen egy különleges látványégetés várja az érdeklődő közönséget. Az obvara-égetés a hagyományos raku technikához hasonló eljárás, mely Kelet-Európából származik. A kerámiákat szabad tüzelésű kemencében, körülbelül 900°C-ra hevítik, majd a vízben való lehűtés előtt egy élesztőkeverékbe mártják, így a felületen jellegzetes rusztikus struktúra jelenik meg.

Az égetési bemutatót megelőzően 17 órakor nyílik a Nemzetközi Kerámia Stúdió gyűjteményi anyagából rendezett, 1100 ÉVE EURÓPÁBAN, 20 ÉVE AZ UNIÓBAN című kamarakiállítás az emeleti előadóteremben.

A tematikus kiállítás a húsz évnyi uniós tagság- és a soros elnökség előtt tiszteleg. A 2004-ben csatlakozott országok közül Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Szlovákia és természetesen Magyarország kiváló keramikusművészeitől állítunk ki műveket.
 

Program: 
16.00: Stúdiólátogatás 
17.00: 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kamarakiállítás megnyitója 
Köszöntőt mond dr. Fekete Gábor önkormányzati képviselő, az Értékmegőrzési Bizottság elnöke. 

17.30: Obvara égetési bemutató 
18.00: Át a hídon / 橋を越えて。című képzőművészeti kiállításmegnyitó: Gáspár Annamária képzőművész és Révész Anna festőművész közös tárlata, valamint a Nemzetközi Kerámia Stúdió gyűjteményi válogatása

A délután egy kivételes képzőművészeti kiállítással zárul, mely a Kecskemét-Aomori Magyar-Japán Baráti Kör 30 éves fennállásának alkalmából kerül megrendezésre.

Az Át a hídon / 橋を越えて。című kiállításon Gáspár Annamária képzőművész és Révész Anna festőművész munkái mellett a Nemzetközi Kerámia Stúdió gyűjteményi anyagának válogatott, japán alkotásait tekinthetik meg a látogatók a Kápolna Galériában.

Megnyitó: 2024. október 3., csütörtök 18 óra 
A kiállítást megnyitja: Cserhalmi Luca esztéta és művészeti író 
A kiállítás megtekinthető: 2024. október 19-ig, keddtől szombatig, 14-18 óra között


Az alkotókról:

Gáspár Annamária 
képzőművész az elmúlt pár évben fellépő, fiatal képzőművész-nemzedék tagja. Alkotóként a nőket érintő kérdésköröket vizsgálja, a feminin és maszkulin archetípusok feltárása érdekli, miközben igyekszik a dualista gondolkodásmódot is meghaladni. A különböző karakterű technikákat felvonultató gazdag életműve egyszerre épít a japán kultúrára, a zen örökségére, a jelenkori női tapasztalására és a művészettörténet nyugati-keleti hagyományára. 

Révész Anna 
festőművész Japánban született, édesapja magyar, édesanyja japán. Képei témáiban a spiritualitás átszövi az érzékelhető valóságot, melankólikus lencsén keresztül tekintve a világra. Munkamódszerének sajátossága a “Gansai” technika, ami egyfajta tradicionális japán vízfesték-használatot jelent, aprólékos, vékony ecsetfestéssel. A részletek kidolgozása meditatív tevékenység számára.