Megérkezett a vihar előszele Kecskemétre

Több helyen is megerősödött a szél Kecskeméten és térségében szerdán késő este. Bár jelentősebb csapadék még nem hullott (22 óra előtt), a feltámadó szél már egyértelműen jelzi a nyugat felől érkező front érkezését.
A meteorológiai előrejelzések szerint az éjszaka folyamán záporok, zivatarok is kialakulhatnak, amelyeket helyenként viharos erejű széllökések kísérhetnek. A front ugyanakkor enyhülést is hoz az elmúlt napok rendkívüli hőségét követően.
A szakemberek azt javasolják, hogy a lakosság rögzítse a könnyen felkapható kerti tárgyakat, lehetőség szerint ne parkoljanak nagy fák alatt, és zivatar esetén kerüljék a szabadtéri tartózkodást.
Amennyiben a vihar eléri Kecskemét térségét, a következő órákban heves esőzésre, villámlásra, erős széllökésekre, sőt helyenként jégesőre is számítani lehet.
Kiemelt kép: idokep.hu