Meghosszabbították Till Tamás gyilkosának letartóztatását

2025. 06. 13., 15:02
A Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája 3 hónappal, 2025. szeptember 14. napjáig meghosszabbította a letartóztatását egy férfinek, akivel szemben aljas indokból, különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt folytatnak nyomozást.

A férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2000. május 28-án megölt egy 11 éves fiút – áll a Kecskeméti Törvényszék Sajtóosztályának közleményében. A bíróság a letartóztatást a gyanúsított jelenlétének a biztosítása érdekében hosszabbította meg.

A döntés nem végleges, azzal szemben a gyanúsított és a védő fellebbezést jelentettek be, amit a Kecskeméti Törvényszék bírál el.

Ahogyan korábban írtuk, 2000. május 28-án a 11 éves Till Tamás bajai otthonából indult biciklijével lovagolni a hozzájuk közeli vadasparkba. A fiúnak ezek után nyoma veszett, csak a kerékpárját találták meg. Till Tamást évekig eltűntként kereste a rendőrség. Tavaly augusztus 1-jén jelentette be a nyomozó hatóság, hogy megtalálták a kisfiú földi maradványait, és emberölés miatt indult nyomozás.

Később kiderült az is, hogy egy 16 éves fiú ölte meg Attilát egy ácskapoccsal. F. János 16 éves volt a bűncselekmény elkövetésekor, azaz még nem töltötte be a 18. életévét, ebből kifolyólag úgy tűnt, 2015-re elévült az ügy, így a férfi szabadon távozott a rendőrségről. A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség álláspontja szerint azonban az el nem évülő bűncselekmények esetében az elévülési idő számítása fogalmilag kizárt. Így tavaly decemberben elfogták F. Jánost, akinek letartóztatását azóta már többször is meghosszabbították.

Kapcsolódó cikk