Nem szűnik a meleg
2026. 06. 23., 20:19
Folytatódik a kánikula a héten, 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
Locsolóautó járja a várost, hogy valamelyest lehűtse az aszfaltot, a Városüzemeltetés pedig párakaput is kihelyezett a főtéren a bicikliseknek és a járókelőknek. Holnaptól döntően derült vagy gyengén felhős, napos idő várható, néhol zápor, zivatar nem zárható ki. Estére 20 fok alá csökkenhet a levegő, ám a hét többi napjára is velünk marad a nagy meleg. A szakemberek fokozott figyelemre intenek az újszülöttekkel, idősekkel és háziállatokkal kapcsolatban, ugyanis őket tudja a legjobban megviselni ez az időjárás. Ajánlott a sok folyadék fogyasztása és ha csak nem feltétlenül szükséges, akkor ne nagyon mozogjunk napközben.
