Országos döntőbe jutott a KTE-NJE U20

2024. 05. 05., 20:34
A visszavágón is legyőzték a Nagykőröst, így magabiztosan jutottak az ország legjobb nyolc együttese közé a döntőbe.

Lendületesen kezdtek a kecskemétiek, majd a vendégek is rákapcsoltak, és 4-0-ról 6-6-ra módosították az állást. A negyed közepén a vezetést is átvették a Sólymok (12-14), majd ezt követően fej-fej mellett haladtak a gárdák. A palánk alatti játékban dominált a KTE-NJE, és ennek köszönhették, hogy megnyerték az első tíz percet 23-20-ra. A folytatásban is a házigazda akarata érvényesült jobban, és 29-21-re megléptek. A 16. percben, 33-25-nél időt kért a Nagykőrös, ám nem tudták megállítani a hazai csapatot, így tíz fölé nőtt a differencia, 42-31. A szünetre 46-36-tal vonulhattak a felek.

A harmadik etap is jó iramot hozott kecskeméti fölénnyel, így bő két perc elteltével 55-39 állt már a táblán. 6-0-s KTE-rohanás után időt volt kénytelen kérni a Nagykőrös, 61-39. Némileg tudtak is faragni hátrányukból a Sólymok, bejöttek húsz pont alá, 67-50. Megrázta magát a KTE-NJE, és 74-50-re meglépett a záró felvonás előtt. Az utolsó tíz percben már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a felek között. A hírös városiak 105 pontig meg sem álltak, a végeredmény: 105-62.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Nagyon boldog vagyok, örülünk a döntőbe jutásnak. Végig koncentráltan és okosan kosárlabdáztunk. Gratulálok a Nagykőrösnek is, hogy idáig eljutottak.

U20: KTE-NJE  - Nagykőrösi Sólymok 105-62 (23-20, 23-16, 28-14, 31-12)