Rideg, de szép! - Véget ért a XX. Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion
2004 nyarán hat képzőművész részvételével nyílt meg az első kecskeméti acélszobrászati alkotótábor, ahol különböző acélanyagok vagy más fémek voltak a műtárgyak alapjai. A Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion (KASZ+) mára Magyarország egyik legjelentősebb nemzetközi alkotótáborává nőtte ki magát.
Idén kilenc képző- és szobrászművész alkotott: Anne-Karin Furunes képzőművész (Norvégia), Kalle Eriksson képzőművész (Norvégia), Kozári Hilda képzőművész (Finnország), Markus Kåhre szobrászművész (Finnország), Majoros Gyula képzőművész, Lilla von Puttkamer (Németország) festőművész, Szabó Ottó Robotto szobrászművész, Fukui Yusuke festőművész (Japán) és Király Gábor képzőművész.
A XX. Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion zárótárlatvezetését tartották tegnap este a Kész Csoporthoz tartozó Four Points by Sheraton Hotel földalatti parkolójában megrendezett zárókiállításon. Árvai István kurátor, művészeti vezető ismertette: fontos, hogy a nemzetközi kitekintést erősítsék az alkotótábor szervezése során.
Két kamarakiállítás is nyílt: az egyik Majoros Gyula kecskeméti képzőművész Vasmesék című kiállítása. A tárlatvezető elmondta: Majoros Gyula az alkotótábor mind a 20 évének résztvevője volt.
A másik Kákonyi Gábor autodidakta alkotó kamarakiállítása volt. - „Kákonyi Gábor zsigerből rakja össze az általa talált tárgyakat, ahogy elmondta, már gyerekkora óta működik a "guberálószellem" nála. Minden alkatrészt, látszólag hulladékelemet a legkülönlegesebb módon párosít egymással és így születnek új látványok, formavilágok, amik elgondolkodtatják az embert, ugyanis egy rakás talány van benne. Rendkívül különleges formavilág, amit létrehozott.” - mesélte Árvai István kurátor.
A zárókiállítás és a kamarakiállítások még a jövő hét végig látogathatók lesznek. Az idei szimpoziont figurális művek, díszlet szerű alkotások, festővászon anyagkísérletek, ipari tájképek, különleges megoldások teszik színessé. 20 év alatt 18 országból 126 művész fordult meg a Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion táborában, többen többször is.