Sima győzelemmel zárta a bajnokságot a KNKSE

KÖZLEMÉNY
2024. 05. 24., 22:14
Szezonbeli utolsó mérkőzésén a Békéscsaba U21-es gárdájával csapott össze a Kecskeméti NKSE a női kézilabda NB II. Dél-Keleti csoportjában. A hírös városi lányok nagyszerű teljesítménnyel zárták a szezont (27-18).

A két csapat előző találkozóját a Kecskemét idegenben magabiztosan nyerte, s ezúttal is győzelemre tört. Ennek megfelelően jól indítottak a hírös városiak, Jámbor-Herceg, Vuletity és Kollár is hamar feliratkozott a gólszerzők közé. A vendégek tartották a lépést, sok gólt hozott a meccs eleje. A 8. percben Palotás góljával 5-4 volt az állás, ezután viszont négy percig nem találtak be a felek. A rövid gólcsendet a vendégek törték meg, majd a kecskemétiek beállója, Megyesi szerzett egymás után két gólt, azonban Ancsin, Ádász és Téglás találataival fordított a Békéscsaba, amely először vezetett a meccsen. A félidő utolsó tíz percére 9-11-es állással vonultak a csapatok, ez a periódus viszont már a Kecskemétnek sikerült jobban. Jámbor-Herceg, Szarvas, Vuletity és Palotás is betalált ebben a szakaszban, amelyet 8-0-ra nyert a KNKSE, így magabiztos, 17-11-es vezetéssel vonultak szünetre a hazaiak.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Ezúttal a fiatalok léptek elő, Árvai egymás után háromszor volt eredményes, majd Czár is betalált, a 4-0-s kezdéssel összességében már 12 gólnál járt a Kecskemét, a Békéscsaba ezen időszak alatt egyszer sem tudott túljárni a kecskeméti kapusok, Szegedi és Ács eszén. A 18 percen át tartó békéscsabai góltalanságot Ádász törte meg, 21-12. A következő szakaszban a hírös városiaknak is volt 5-6 perces szakasza, amely során nem sikerült a gólszerzés, ez viszont már nem befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. Az utolsó percekben sokszor tízzel vezettek a kecskemétiek, végül 9 góllal, 27-18-ra győztek. A KNKSE az 5. helyen zárta a felsőház küzdelmeit.

Bíró-Kisjuhász Petra vezetőedző: - Ez a mai teljesítmény, amit csapatként produkáltak a lányok, méltó zárása volt az idei évnek. A védekezésünk meghatározó volt, amiből könnyű gólokat tudtunk szerezni. Aki ma pályára lépett, hozzá tudott tenni az eredményhez. Óriási gratuláció jár a hölgyeknek!

Kecskeméti NKSE – Békéscsabai ENKSE U21 27-18 (17-11)

Női kézilabda NB II. Dél-Kelet, Felsőház, 8. forduló 2024. május 24. péntek

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Vezette: Dr. Major, Szuromi

A KNKSE gólszerzői: Jámbor-Herceg 6 (1), Vuletity 5, Árvai 3, Czár 3, Megyesi 3, Palotás 3, Kollár 2, György 1, Szarvas 1.

Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1.