Szoros csata, szolnoki győzelemmel

2023. 05. 03., 20:54
A végig szoros összecsapáson az utolsó negyed döntött a Szolnok javára.

Koncentráltan kezdett a hírös városi alakulat Szolnokon, Karahodzsics és Klobucar pontjai után 2-5 állt a táblán. Barnes révén egyenlített, majd fordított is a házigazda, 9-7. A negyed közepén Wittmann hozta helyzetbe Kiss Dávidot, aki szépen forgatta meg ellenfelét a palánk alatt, majd termelte be a labdát a gyűrűbe, 9-9. Két szolnoki duplára Dramicanin távolról válaszolt, 13-12. Több támadás is kosár nélkül végződött, majd a 9. percben Karahodzsics büntetőivel újra a KTE vezetett már, 13-14. Az etap végül döntelennel, 18-18-cal ért véget.

Klobucar a vonalról, Dramicanin a palánk alól volt eredményes, 18-22. Révész a másik térfélen volt határozott, 20-22. Wittmann maradt üresen, és biztos kézzel értékesítette a trojkát, 20-25. Egy pontra zárkózott az Olajbányász, 26-27-nél Forray Gábor időt kért. 29-29-nél újra egál állt a táblán, majd átvette a vezetést a hazai alakulat, 34-32. Kiss Dávid sikeres büntetői után már a Szolnok tartott taktikai értekezletet, 34-34. A dudaszó előtt Townes nyargalt végig a pályán, és fejezte be ziccerrel, 34-36.

Townes és Karahodzsics növelte a differenciát, 34-40. A hazaiaknál Williamson vette hátára csapatát, 37-40. Lukács és Subotic kosarai után beérte a KTE-t a Szolnok, 42-42. Kucsera zsákolt, míg Barnes csak egy egypontost tudott bedobni. Wittmann tempója tökéletes volt, 43-46. Dramicaninnak ütöttek oda hármasdobás közben, a megítélt büntetőket elsüllyesztette, 43-49.  Gavin és Durham révén faragott hátrányából az Olajbányász, 47-49. Ami az előbb a fault miatt nem ment be, ezúttal már igen, Dramicanin volt tűpontos távolról, 47-52. Révész gyötörte be a labdát a gyűrűbe, majd technikait kapott, Wittmann pedig élt az “ingyen” pontszerzés lehetőségével, 49-53. Még kétszer próbálkozhatott ugyanonnan nem sokkal később, 49-55. Durham hármasára Kucsera válaszolt közelről, 52-57. A Kecskemét csapatkapitányát nem tudták csak szabálytalanság árán feltartóztatni, most sem remegett meg a keze Wittmannak a vonalon, 52-59. A negyedet Gavin trojkája zárta, 55-59.

Dramicanin ment a lepattanóért, és tette vissza, 55-61. Egy Lukács tripla ott, egy másik Wittmanntól itt, 58-64. Jó védekezés után Townes ellen faultoltak, a büntetők közül az elsőt tudta értékesíteni, 58-65. Durham és Subotic hozta közelebb a csapatokat, 62-65. Karahodzsics egypontosai a helyükre kerültek, 62-67. Révész reagált rá, majd pattanót gyűjtött be, 64-67-nél szolnoki időkérés következett. Durham triplája nem volt pontos, míg a túloldalon Karahodzsics vissza pöccintett labdája igen, 64-69. Gavin és Durham villant meg kintről, 70-69-nél Forray Gábor rendelte magához tanítványait. Durham maradt bántóan egyedül, 73-69. Révészt verte át a palánk árnyékában Karahodzsics, 73-71.Townes loholt végig az egész pályán, és egyenlített 73-73. Durham elkapta a fonalat, 76-73. Karahodzsics remekül használta ki fizikális fölényét, 76-75. Subotic állt bele triplába, 79-75. KTE időkérés után kimaradt Townes tempója. Barnes az alapvonalon tört be, és tette fel a palánkra, 81-75. A végeredmény: 83-75.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok az Olajnak. Nehéz mit mondani, mikor az esélyesebb csapat otthonában 37 percig kontrolláljuk a játékot, majd az utolsó pár percben újra előjöttekazok a gyerekes hibáink, amelyek miatt most itt vagyunk, nem pedig a négy között. Az első félidőben domináltuk a lepattanókat, a védekezésünk megfelelő volt. A végén a támadó lepattanókat leszedte a Szolnok, és második szándékból büntettek, bedobták a triplákat. Keserű szájízzel megyünk most haza, de holnaptól már készülünk a szombatra, ahol szintén fizikális, kemény csata vár ránk. Nem dőlt el semmi, szeretnénk visszavágni, és egyenlíteni a párharcban.

Szolnoki Olajbányász - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-75 (18-18, 16-18, 21-23, 28-16)
Tippmix Férfi NBI A-csoport rájátszás 5-8. helyért, 1. meccs
2023. május 3., szerda 18:00 - Tiszaligeti sportcsarnok
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton, Lengyel Ádám József
MKOSZ ellenőr: Farkas Zoltán

Szolnok: Durham 14/12, Lukács N. 14/6, Barnes 12, Subotic 14/6, Williamson 7. Csere: Révész 8, Gavin 8/6, Sebők 3/3, Pongó 3/3, Rudner -.

KTE: Townes 11, Klobucar 12, Kucsera 4, Fazekas -, Karahodzsics 17. Csere: Wittmann 14/6, Dramicanin 13/6, Kiss D. 4, Tóth B. -.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Szolnok javára.

Szerző: Komáromy András