Visszavágott az OSE-nak a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

2024. 04. 17., 21:18
Végig kontrollálta a meccset a Kecskemét, és megérdemelten nyert az Oroszlány ellen a playout 2. körében.
A galéria 6 képet tartalmaz

Lukovic és Wittmann indította a pontgyártást, míg a vendégeknél Riddley volt az első eredményes játékos, 4-2. Lukovic triplájára Balsay reagált, Thomas pedig egalizált, 7-7. Átvette a kezdeményezést az OSE, és 9-14-re megléptek, Ivkovic pedig rögtön időt is kért. Wittmann palánkról bevágódó hármasa jókor érkezett, ám rendre volt válasz a túloldalról, 12-19. Dramicanin maradt egyedül, és nem hibázott a rutinos légiós, 15-19. Bogues ziccere után 19-21 állt a táblán, majd Lukovic is villant, így 21-21-el ért véget az első etap.

Kiegyenlített csata folyt a parketten, Sinik és Polutak kettesei 25-24-re módosították az állást. Tóth Barna kiváló ütemű tempója csont nélkül hullott be, míg Karahodzsics az alapvonalon tört be, és nem bírták megállítani, 29-24. Lendületet fogtak a hírös városiak, 34-26-nál már Váradi rendelte magához tanítványait. Bogues révén már tíz fölé nőtt a KTE előnye, 37-26. A negyed derekán tudott közelebb kerülni egy ideig az OSE, ám Dramicanin gondoskodott róla, hogy ez ne maradjon így, 44-32. A szünet előtt még tudott némileg zárkózni az Oroszlány, 48-38.

Karahodzsics kapta, majd tette fel a labdát palánkra, míg Ruják kiszorított helyzetből tudta értékesíteni a tempót, 50-40. Polutak vette hátára a vendégeket, 52-45. Két gyors hazai kettes következett, majd Bogues a büntetővonalról is próbálkozhatott, 59-45. Sokkal higgadtabban és pontosabban kosárlabdázott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, ennek köszönhetően stabilian tíz egység fölött volt a különbség javukra, 64-50. Kucsera szépségdíjas megoldásai után 69-55-re váltott a tábla. A felvonás hajráját sok fault tördelte, 73-61-gyel jöhetett az utolsó tíz perc.

Két kettessel kúszott közelebb az OSE, 73-65. Hibákat vétettek mindkét térfélen a csapatok, majd egy bírói videózás szakította meg a játékot, amely után végül nem ítéltek faultot. Akadozott a KTE gépezete, nem tudtak betalálni, míg a másik oldalon ez ellenkezőleg történt, 73-68-nál időt kellett kérnie Ivkovic Stojannak. Dramicanin törte meg a csendet, és Kucsera is csatlakozott, 78-70. Sinik kiváló ütemű triplával vétette észre magát, 81-70-nél már a vendég stáb tartott értekezletet. Ruják maradt védő nélkül, ő pedig megbüntette ezt, ám pontosan ugyanígy történt ez Sinikkel, 84-73. Oroszlányi büntetők után Wittmann extra hárompontos hűtötte le a kedélyeket, 87-76-tal vághattak neki az utolsó három percnek a gárdák. Rutinosan menedzselte az időt és a faultokat a Kecskemét, 92-80-nál már eldőlt, hogy itthon tartják a győzelemért járó pontokat. A végére még maradt az örömjátékra is némi idő, a végeredmény: 99-82.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Számomra ez a két meccs nagyon fontos volt, mert innentől a mi kezünkben van a sorsunk. Most következik három fontos idegenbeli meccs. Az első ötből négy van idegenben, nekem mint edzőnek, nagy a felelősség, hogyan fogunk készülni. Mai meccs első félidejében kontrolláltuk a játékot, másodikban eladott labdák voltak és támadó lepattanókat engedélyeztünk, nem volt az igazi. Ezen kell még dolgozni. Végén kicsit örömjátékba csaptunk át, amit én nem annyira szeretek, de persze a közönség meg ezt kedveli. Bármi lesz a vége, ez a két meccs igazolt engem, hogy a pénz nem minden a kosárlabdában. Külön köszönöm a kecskemétieknek, hogy kitartottak mellettünk, amikor gödörben is voltunk. Köszönet a közönségnek. Nem az edzőnek, nem a játékosoknak, hanem nekik jár köszönet. Sok helyen nem értik ezt, hogy nemcsak a pontok számítanak, hanem a közösség, a hozzáállás. Mi becsülünk Kecskeméten mindenkit, és ezért tudunk 2012 óta működni. Készülünk a további megmérettetésre. Hajrá Kecskemét! OSE-nak további sok sikert kívánok.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM OSE Lions 99-82 (21-21, 27-17, 25-23, 26-21)