Zenével a jövőért és a magyar kultúráért
Radics Milán hegedűn mutatta meg, milyen hasznos, ha az ember szorgalmasan gyakorol egy hangszeren. Milán az M. Bodon Pál Zeneiskolában tanul és ő volt az egyik fellépő az Kecskeméti M. Bodon Pál Zeneiskola és a Tóth László Általános Iskola közös matiné koncertjén.
Milán, köszönhetően a tanárok és az iskola támogatásának, ma már rendszeresen tud hangszerórákra járni. Az idei kultúra napi koncert különleges volt, gyerekek és tanárok számára egyaránt.
A fiatalok számára az eddigi tapasztalatok szerint nagyon komoly értéke van egy-egy hasonló fellépésnek. A példamutatáson túl, komolyan fejleszti az önbizalmukat is.
Az iskola könyvtáros pedagógusa karolta fel a gyerekek zenei képzését
Szabó Pálné Ili 2016-ban hívta meg először az M. Bodon Pál Zeneiskola pedagógusait, hogy adjanak koncertet az iskolában. Azóta rendszeresé vált ez a program. Ili régi álma volt, hogy a Tóth László Általános Iskola zömében nehéz sorsú gyerekeinek is legyen esélyük arra, hogy hangszeres zenei képzésen vehessenek részt. Tavaly végre sikerült elérnie, hogy öt tehetséges kisgyerek esetében ez valóra váljon. Ehhez meg kellett győznie a szülőket, majd intéznie kellett a jelentkezést, a tandíjhoz pedig gondoskodott támogatásról. Emellett vállalta azt is, hogy hétről hétre elviszi a diákokat a zeneiskolába. Megszervezte, hogy a fuvolatanár helyben adjon órákat.
A mai (csütörtök) koncerten az öt nehéz sorsú diák azt mutatta társainak, mit jelent az, ha szorgalmasan, a munkával nem spórolva valaki elkezd hangszeren játszani. A témával bővebben foglalkozik a KTV mai Kiemelő magazinja.