31. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny A Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány szervezésében

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskolában megvalósult országos verseny céljaként tűztük ki a versenyre nevező tanulók logikai-matematikai, természettudományos, digitális és fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kompetenciáinak fejlesztését, valamint a források használata általi ismeretszerzést, a szaknyelv helyes használatának gyakorlását, a résztvevők kommunikációs képességének, problémamegoldó, algoritmikus gondolkodásának, kreativitásának, fantáziájának, esztétikai érzékének fejlesztését. A verseny kiemelt céljaként fogalmaztuk meg a különböző tantárgyakban tehetséges tanulóknak lehetőséget biztosítani az együttes tevékenységekre, a sikerélmény megélésére.
A három fordulós versenyen az alábbi iskolák tanulói vettek részt: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola, Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola Mathiász János Általános Iskolája, Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola, Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola, Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és AMI, Petőfi Sándor Katolikus Általános Iskola, Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola, Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola, Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola, Siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola.


A verseny eredményhirdetésére 2026.05.22-én került sor. A csapatverseny díjain 9 iskola 60 versenyzője osztozott. Az egyéni teljesítményeket 1-6. helyezéssel jutalmazták a szervezők.
Már évek óta kapják az évfolyamok egyéni győztesei a Szamler László által alapított különdíjat, a TALENT-díjat. A 2026-os verseny TALENT-díjasai: Beke Zoltán – Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola, Némedi Varga Dávid - Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola, Ugrina Lelle – Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola, Tirol Petra - Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola.
Az Arany János Általános Iskola 2010-ben egy vándorserleget alapított, amellyel azt az iskolát szeretné jutalmazni minden évben, amelynek diákjai - a házigazda iskolát kivéve – a legeredményesebben szerepeltek az egyéni versenyben. 2026-ban a 31. Országos Varjú Lajos Természettudományos Emlékversenyen újra a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola nyerte el a vándorserleget, ezzel örökös jogot szerezve a serleg birtoklására.
A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.

