Folytatódik a Civil összefogás a zöld Kecskemétért program. Ezúttal a Nyíri út 77. szám előtti parkban ültettek el 74 fát. A beruházást családi vállalkozások finanszírozták, támogatták, olyan cégek, melyek vezetői tősgyökeres kecskemétiek és fontos számukra a város élete.
A galéria 11 képet tartalmaz
Valódi civil lokálpatrióták összefogásnak köszönhetően zajlottak tegnap és ma munkálatok a Nyíri út 77. szám előtti parkban. Az itt élők kérték a helyi önkormányzati képviselőt, hogy amennyiben mód van rá, fásítsák be a teret. Szamler László két olyan helyi vállalkozást talált, akik finanszírozásával, támogatásával két nap alatt 74 fát ültettek el a területre.
2023-ban indult el lakossági igény alapján indult el az a szerveződés, amely különböző területeken különböző igények merültek fel. Van, ahol cserjét szerettek volna ültetni van, ahol fát van, ahol egy teljes sétányt szerettek volna megvalósítani. Ehhez azonban pénzt kellett keríteni. Az önkormányzatnak akkor a keretei elég szűkösek voltak, itt a területen szinte már teljesen kimerítettük az erre fordítható forrásokat, és kellett keresni olyan magán befektetőt, aki ebbe a programba hajlandó bekapcsolódni. Így sikerült rátalálnunk a Köppel Manufaktúra Kft-re, erre a családi vállalkozásra, akinek egyébként is célkitűzése volt, hogy a károsanyag kibocsátását valamilyen formában ellensúlyozza. Azon gondolkodott, hogy ezt milyen formában tegye meg. Hála istennek úgy döntött, hogy zöldfelület fejlesztésbe kapcsolódik be, ehhez kellett nekünk még egy kivitelezőt találni, akit megint csak sikerült megtalálni a Gebura-Fa-Gép Kft. családi vállalkozás személyében.
— mondta Szamler László önkormányzati képviselő.
”
Ez a csapat volt az, amelyik a Lánchíd sétányon, a Károly Róbert körúton, a Fáklya utcában és a Kristály téren ültetett fákat. A mostani projektet a Köppel Manufaktúra Kft. finanszírozta. Ez a cég volt az első 2022-ben, amelyik megkereste az önkormányzatot, hogy szeretnék kompenzálni faültetéssel is a károsanyag kibocsátásukat.
Célkitűzése volt a tulajdonosunknak, hogy a karbonlábnyomunkat semlegesítsük, ennek vagyunk most a harmadik fázisában. Ezeket a kompenzálásokat elsősorban faültetéssel fogjuk megoldani, másodsorban pedig megújuló energia felhasználásával...Örömmel tapasztalatom, hogy megindult egy ilyen kezdeményezést. Kecskeméten születettem, itt nőttem fel a Széchenyivárosban, erős a helyi kötődésem, azt látom, hogy az egyébként is magas színvonalon, ami itt a zöldterületeket jelentette, még egy picit tudunk fejleszteni, illetve fejlődik a város ebből a szempontból.
— nyilatkozta Rónai Péter cégvezető.
”
Az ültetést gépekkel és kézi erővel végezték el a szakemberek. A kivitelező változatos faállományt állított össze.
Nagyon vegyes a faállományunk. Hársakat, tölgyeket, déli ostorfákat és még sokféle mást fogunk ültetni. Úgy gondoljuk, hogy így is nagyon sok az olyan fa, ami kiszárad évről évre a globális felmelegedés miatt. Nagyon-nagyok a hőingadozások, nagyon-nagy a szárazság. Szeretnénk mi is a részesei lenni annak, hogy a kivágásokat az ültetéssel egészítjük ki.”
— mondta Gebura István ügyvezető.
”
A helyszínen megtudtuk, hogy még ebben az évben további helyszíneken is zajlanak majd zöldítések ezen cégek, a lakosok és Szamler László önkormányzati képviselő összefogásának köszönhetően.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom