Új hazát foglalt egy kígyó az államalapítás napján
A kígyókról készült képek a Kecskeméti Vadaskertben készültek és illusztrációként szolgálnak.
Van az a mondás, hogy halálra rémül. Ez nem csak egy közhely, mint kiderült, a rosszullétig lehet ijedni. Egy nagyobb méretű kígyó hozta rá a frászt az egyik lakóra egy hunyadivárosi társasházban. A földszinten élő hölgy a reggeli rutint végezte el, amikor hirtelen észrevette, hogy mozog valami a szobában. Amikor jobban megnézte, hogy mi az, egy hüllő nézett vele farkasszemet. Az ott lakó rögtön hívta a közös képviselőt.
Ő már sejtette, honnan kerülhetett oda a hüllő. Hamar be is igazolódott a gyanúja: a második emeletről érkezett a kígyó gazdája, aki befogta az állatot.
Az állatvédelem és -tartás szempontjából fontos kérdésekre a Kecskeméti Vadaskertben kaptunk válaszokat. Tokovics Tamás ügyvezető igazgató kiemelte, hogy Magyarországon mérges kígyókat egyáltalán nem lehet tartani.
Ez ebben az esetben nem valósult meg, hiszen a példa is mutatja, hogy a terráriumból bizony ki tudott szökni a hüllő.
– Nyilván vannak, akik siklókat is tartanak. Vannak olyan siklók, amiket lehet tartani, de vannak olyanok is, amelyek a természetvédelmi hatóság által nem engedélyezettek, elsősorban ezek a Magyarországon is védett siklófélék – mondta Tokovics Tamás.
Ez viszont a gazdának nem volt fontos, ugyanis ez a csúszómászó még augusztus 19-én szökött el, és a vékonysága miatt a vécén és a szellőzőn is közlekedhetett. Mint megtudtuk, a sikló is tudja bántani az embert.
– Mint minden állat, a siklók, a kígyók is védekeznek. Tehát ha olyan helyzetbe kerülnek, hogy veszélyben érzik magukat, akkor abszolút támadnak. Itt a fájdalom a nagyobb probléma, hiszen mivel nem mérges kígyó, olyan harapása nem lehet, ami gondot okozhat. De bármilyen harapás is nagyobb problémát okozhat a különböző fertőzések útján – hangsúlyozta Tokovics Tamás.
A lakók nagyon tartanak a hüllőtől, félnek, hogy ismét megtörténhet az incidens. Információink szerint több kígyót is tart a lakásban a férfi. Hogy van-e engedélye a hüllők tartására, hogy milyen kígyóról is van szó pontosan, hogy hogyan is történt az eset, ezekre mind nem kaptunk választ, ugyanis mai híradónkig nem reagált megkeresésünkre a csúszómászó tartója.
Tokovics Tamás azt is kiemelte, hogy aki találkozik egy kígyóval, akár egy hasonló esetben, először is azonnal menjen el a hüllő közeléből, majd hívja például a Kecskeméti Vadaskertet, vagy a Kiskunsági Nemzeti Parkot, mind a két helyen foglalkoznak állatmentéssel, ilyen helyzetben is segítenek.