A sérült gyermekek is birtokba vették a KölyökDomb játszóteret
A 2016-ban létrehozott Élethinta Közhasznú Alapítvány a súlyosan és halmozottan sérült gyermekeket nevelő családokat támogatja. Kecskemétről és környékéről mintegy 50 családdal állnak kapcsolatban, segítve mindennapjaikat. A Benkó Zoltán Szabadidőközpontban felépült KölyökDomb játszótér ötlete a Rotary Clubtól származott, majd Kecskemét városa is a kezdeményezés mögé állt, és az Élethinta Alapítvány is csatlakozott a projekthez. Így jöhetett létre ez az álomjátszótér, amely mindenkit szeretettel vár, legyen ép vagy sérült.
Slonszki Attila, az Élethinta Alapítvány alapítója maga is sérült gyermekek édesapja. Érintettként saját tapasztalatból tudja, mennyi törődést és támogatást igényelnek ezek a gyermekek. Az Élethinta Közhasznú Alapítvány hasonló helyzetben lévő családokat támogat, és ebben a misszióban lelkes segítőkre talált. Az érintett szülők, gyógypedagógusok mellett a városvezetés, civil szervezetek, cégek, magánszemélyek álltak a nemes kezdeményezés mellé.
Slonszki Attila kérdésünkre felidézte: a KölyökDomb projekt indulásakor nem is remélték, hogy ilyen léptékű és színvonalú játszótér születhet meg Kecskeméten. A három héttel ezelőtt tartott ünnepi megnyitót kevésbé érezték alkalmasnak arra, hogy a sérült gyermekek egészen birtokba vegyék a játékokat, ezért szervezték meg a mai családi napot, ahol nyugodtabb körülmények között próbálhatták ki a vadonatúj játékokat.
Az Élethinta alapítója beszélt arról is, hogy hosszú távú céljuk egy olyan központ létrehozása Kecskeméten, amely képes támogatást nyújtani az iskolából már kikerült sérült fiatal felnőtteknek. Ez magában foglalhatja nappali foglalkoztatásukat, védett munkahelyek biztosítását, valamint egy átmeneti otthon létrehozását is, arra az esetre, ha szüleik valamilyen okból – például mert kórházba kerülnek – egy ideig nem tudnak gondoskodni róluk. De a tartós bentlakásos otthonra is szükség van, amikor a szülők már nem tudják otthon ellátni a fiatalokat. Az ilyen intézmények fájóan hiányoznak országszerte – mutatott rá Slonszki Attila.
Az Élethinta azonban már jelenlegi formájában is nagyon sokat tud segíteni a fogyatékkal élő fiatalokat gondozó családoknak. A szombati családi nap megható példája volt a közösség erejének, a támogatásnak, a szeretetnek, melyet a Jóisten gyönyörű őszi idővel áldott meg. A KölyökDomb "élethintái" pedig egyként ringatták az ép és sérült gyermekeket – mi lehet ennél természetesebb módja az érzékenyítésnek?