A több évtizede pályán lévő pedagógusokat köszöntötték Kecskeméten

2024. 05. 31., 14:07
A kecskeméti önkormányzat évről évre díszoklevelet és pénzjutalmat adományoz azoknak a pedagógusoknak, akik 50, 60, 65, 70 évvel ezelőtt vették át diplomájukat, legalább 30 évet tanítottak, és ebből legalább 15 évet Kecskeméten. Ma délelőtt mintegy 40 óvónőt, tanítót, tanárt köszöntöttek a Városháza Dísztermében.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 36 képet tartalmaz

Több évtizedes pályájuk elismeréseként köszöntöttek mintegy 40 óvónőt, tanítót, tanárt, ma délelőtt a Városháza dísztermében. Az önkormányzat évről évre díszoklevelet és pénzjutalmat adományoz azoknak a pedagógusoknak, akik 50, 60, 65, 70 évvel ezelőtt vették át diplomájukat, legalább 30 évet tanítottak, és ebből legalább 15 évet Kecskeméten. Szemereyné Pataki Klaudia polgármester az ünnepségen 15 arany, 13 gyémánt, 5 vas és 6 rubin oklevelet adott át.

- Az Önök munkája, odaadása és bölcsessége nélkülözhetetlen fundamentuma annak, hogy gyermekeink biztos alapokkal indulhattak el életük útján. Az Önök által nevelt generációk ma már felnőttek. Közülük sokan maguk is hozzájárulnak Kecskemét fejlődéséhez, gazdagításához, akár oktatásához is
— fogalmazott beszédében Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester.

A városvezető hangsúlyozta, ezek a díszdiplomák nem csupán a hosszú évek keménymunkáját és elhivatottságát ismerik el, hanem azt az emberi nagyságot és szakmai kiválóságot is, amit nap, mint nap megjelenítenek a pedagógusok. „Az Önök tudása, tapasztalata és embersége példaértékű mindannyiunk számára. Önök nem csak oktattak, neveltek is.” – fogalmazott Szemereyné Pataki Klaudia.

Az ünnepség végén Szepes Lajos, a Petőfi Sándor Általános Iskola volt igazgatója köszöntötte a pedagógusokat.

- Mindenkit mi tanítottunk. Még a Nobel-díjasokat, sőt a tanítókat is mi tanítottuk. És az a nemes feladat, és ez a nemes hivatás, amit gyakoroltunk, ez megmaradt
— mondta Szepes Lajos, a Petőfi Sándor Általános Iskola volt igazgatója.

„Ha belenéznek a szemünkbe jó mélyen, akkor láthatják, hogy lángoló ifjú lélek lakozik bennünk. És ez nem múlik el még akkor sem, ha bot van a kezünkben, még akkor sem, ha itt sem tudunk lenni.” – mondta a volt igazgató.

A díjazottak névsora:

Rubin díszoklevél

70 évvel ezelőtt vette a diplomáját

CSÓKÁS SÁNDORNÉ Abos Jusztina

A Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán 1954-ben szerzett matematika-kémia szakos általános iskolai tanári diplomát. A Ménteleki Általános Iskolában töltötte teljes tanári pályáját. 1987-ben nyugdíjba vonult, de még évekig tovább tanított. Pedagógusi pályájának 49 éve alatt igyekezett tanítványait a legjobb tudása szerint felkészíteni a továbbtanulásra. Rendszeresen különórákat, szakköröket tartott. Kémia versenyeken sok tanítványa végzett az élen, mindig a legjobbak között voltak.

KOVÁCS ISTVÁNNÉ Kincses Erzsébet

Általános iskolai tanítói oklevelét a Kőszegi Állami Tanítóképző Intézetben 1954-ben vette át. Tanulmányai befejezése után a Kecskeméthez tartozó, Talfájában működő Általános Iskolában kapott állást. Innen előbb a Kisfái Általános Iskolába, majd a Sóhordó úti Általános Iskolába került. Azt követően a Ménteleki Általános Iskola tanítója lett, ahol egészen nyugdíjazásáig, sőt még nyugdíjasként is dolgozott.

RETKES ANNA

A Magyar Testnevelési Főiskolán 1954-ben szerzett testnevelő tanári diplomát. A Kereskedelmi és Közgazdasági Technikumban kezdte pályafutását, 1960-tól a Kecskeméti Óvónőképző, majd Tanítóképző Főiskola testnevelő tanára, később a testnevelés tanszék vezetője volt.

1991-től 2011-ig, pályafutása befejezéséig az ÁFEOSZ Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolában tanított.

Pályája során testnevelő tanárként, edzőként is szép sikereket ért el. Jegyzeteket, oktatófilmeket készített, pályamunkákat lektorált. Előadásokat, továbbképzéseket tartott itthon és külföldön egyaránt.  Összesen 57 évet töltött el Kecskemét oktatásában.

AMBRUS TIBORNÉ Győrffy Zója

Általános iskolai tanári oklevelét a Szegedi Pedagógiai Főiskolán 1953-ban vette át. A kecskeméti Zrínyi Ilona Általános Iskolában kezdte pedagógus pályáját, ahol kisdiákként a magyar nyelvvel ismerkedett, hiszen anyanyelve orosz.  Növendékei rendszeresen részt vettek megyei és országos orosz nyelvi versenyeken, s többen értek el első illetve második helyezést. Nyugdíjba vonulásáig, 1984-ig ebben az iskolában tanított. Pedagógusi munkáját kitüntetésekkel ismerték el. 

JÁMBOR JÁNOSNÉ Bosznyák Katalin

Kecskeméten, az Állami Tanítóképzőben 1954-ben vette át általános iskolai tanítói oklevelét.  Első munkahelye, ahol a gyakorló évet is töltötte, a Kecskemét, Szolnoki úti I.sz. Iskola volt, majd 25 évig a Kisfái Általános Iskolában tanított.  1978-tól nyugdíjazásáig a mai Móra Ferenc, Általános Iskolában dolgozott.

KISS GÁBORNÉ Sutus-Juhász Gizella

A Kecskeméti Tanítóképzőben 1954-ben vette át általános iskolai tanítói oklevelét. A Dunapatajhoz tartozó Bödd-pusztára helyezték. 1963-ban került vissza Kecskemétre, a Katonatelepi Iskolába. Öt év múltán az akkori Leninvárosi Általános Iskolában helyezkedett el, ahol egészen nyugdíjazásáig tanított. Az évek során sok kísérleti oktatásban vett részt. 1992-ben vonult nyugdíjba. Jelenleg is tagja a Pedagógus Természetjáró Klub vezetőségének.

A vas díszoklevél

65 évvel ezelőtt vette át diplomáját

DR. KÁVAI PÁLNÉ Márton Anikó

Kalocsán az Óvónőképzőben 1959-ben vette át óvónői diplomáját. A kecskeméti Óvónőképző gyakorló óvodájában kapott állást, majd néhány évig a Dalmadi Óvodában dolgozott, ezt követően ismét a gyakorló óvoda gyakorlatvezetője lett. Onnan vonult nyugdíjba 1996-ban. Főállása mellett 18 évig gyógypedagógusként és nevelési tanácsadóként is dolgozott a Megyei Csecsemőotthonban, mivel időközben elvégezte a pszicho-pedagógusi szakot a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán. Alapító tagja és 23 éven át bábosa volt a Ciróka Bábcsoportnak. Nyugdíjasként több mint tíz éven át a Református Kollégium nevelőtanára volt.

DR. PAP ISTVÁN

Tanítói oklevelét a Bajai Tanítóképzőben 1959-ben vette át. 1968-ban Szegeden magyar nyelv és irodalom - történelem szakos középiskolai tanári diplomát szerzett. Tanítói pályáját tanyai iskolában kezdte, majd a GAMF-on oktatott 36 évig főiskolai adjunktusként, később docensként.   Kulcsszerepe volt a műszaki menedzser képzés beindításában, az új tantárgyprogramok kidolgozásában, bevezetésében.

Pedagógus pályafutása során 43 tankönyv írásában, szerkesztésében, lektorálásában vett részt. Több főiskolai jegyzetet, oktatási segédletet készített, 32 tanulmányt, cikket publikált. 50 évet töltött a pedagógus pályán.

DR. SZENÁKY JÁNOSNÉ Dr. Dékány Ilona

1959-ben végzett az akkori Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1961-től 45 éven át tanított közgazdász-tanárként, először a Bányai Júlia Gimnáziumban, majd a Berkes Ferenc Közgazdasági Technikumban. 1964-ben könyvvitel, statisztika, tervezés szakos tanári diplomát szerzett. 1976-ban avatták doktorrá. 1989-től a GAMF adjunktusa, majd docense lett. Nyugdíjazása után még 12 évig tanított a Lestár Péter Szakközépiskolában. Pedagógiai munkáját számos kitüntetéssel ismerték el. 

SZEPES LAJOS

1959-ben a Bajai Tanítóképzőben szerzett tanítói diplomát. 1960-tól az Állampusztai Általános Iskola kinevezett tanítójaként oktatott szinte minden tantárgyat és vezette az énekkart. 

1964-ben a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán általános iskolai tanári oklevelet szerzett. 1971-ben nevezték ki a Kecskeméti Főiskola Gyakorló Iskolája, a Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatójává.

Nevéhez fűződik a tanítójelöltek gyakorlati képzési rendszerének kidolgozása és bevezetése, és nagy hangsúlyt fektetett a művészeti nevelésre. 28 évig volt Kecskemét város közoktatásának aktív résztvevője, alakítója. 2019-ben Apáczai Csere János-díjjal tüntették ki.  

VÉGH FERENCNÉ Fazekas Terézia

A Kecskeméti Állami Tanítónőképzőben végzett általános iskolai tanítóként 1959-ben. A diploma megszerzése után a Kiskunmajsa - Kígyós Általános Iskolában kezdett tanítani, majd Csólyospálosra került.

1970-től az Orgoványi Általános Iskolában dolgozott, majd két év múlva került Kecskemétre és a Béke téri Általános Iskola alsó tagozatában folytatta munkáját egészen nyugdíjazásáig.

Összesen 38 évet töltött pedagógusi pályán, ebből 22 évet a Béke téren. Városunkban elsőként indított iskolaotthonos osztályt, amelynek több követője lett, és e témában több cikket is publikált.

Gyémánt díszoklevél

60 évvel ezelőtt vette át diplomáját

ÁDÁM ISTVÁNNÉ Szabó Judit

A Bajai Tanítóképző Főiskolán 1964-ben szerzett általános iskolai tanítói képesítést. Pályakezdőként tanyán, elsőtől negyedikig összevont osztályban tanított, majd Jánoshalmára került.1985-ben Kecskeméten a Béke téri Általános Iskolában kezdett tanítani, ahol napközis szaktanácsadói kinevezést is kapott. Tanítványai megyei és járási, sőt országos versenyeken is jó helyezéseket értek el. Pedagógiai munkáját Kiváló tanár kitüntetéssel ismerték el.

GROSÁN PÁLNÉ Lantos Erzsébet         

A szegedi Tanárképző Főiskolán szerzett 1964-ben kémia-testnevelés szakos, majd 1969-ben matematika szakos tanári diplomát. Pályakezdő éveit Izsákon töltötte. 1966-ban került Kecskemétre, pár évig a Zrínyi Ilona Általános Iskola, majd 45 tanéven át a Leninvárosi, később Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanára, igazgatója volt. Az országban elsőként vezette be a mindennapos testnevelést, mely kecskeméti módszerként vált ismertté. Kiemelkedő szakmai munkáját állami kitüntetésekkel is elismerték.

HÉJJAS PÁLNÉ Szél Zsuzsanna

1964-ben végzett a Szegedi Zeneművészeti Szaktanárképzőn zongora-szolfézs tanári szakon. Pályakezdőként került a Kecskeméti Állami Zeneiskolába, a mai M. Bodon Pál Zeneiskolába, ahol 20 éven át tanított zongorát. 1984-től közel tíz évig az akkori Óvónőképző Intézet zongora, ének és tantárgypedagógiai tárgyak tanára volt. 1988-től a Kodály Intézetben is dolgozott. A város kulturális életének aktív részvevője volt, szólistaként és zongorakísérőként egyaránt, a főiskola kórusának állandó zongorakísérője volt. Részt vett a Kodály Intézet kísérleti tanítási programjában és éveken át szervezett továbbképző tanfolyamokat magyar zongoratanárok számára.

HOMOKI FERENC

1964-ben Szegeden szerzett tanári diplomát nagybőgő szakon. Ettől az évtől kezdve az Állami Zeneiskola, ma M. Bodon Pál Zeneiskola tanára lett, ahol egészen nyugdíjazásáig dolgozott. Az évek során számos nagybőgős és sok-sok gitáros növendéke volt, akik közül többen zenei pályára kerültek és ma is aktív tanárként, zenészként dolgoznak.

Évtizedeken át tagja volt a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarnak, a színház zenekarának és az M. Bodon Pál Kamarazenekarnak.

KATKICS ANDRÁS

Szegeden, a József Attila Tudományegyetem Természettudományi Karán 1964-ben végzett matematika-fizika szakos tanárként. Kecskemétre kerülve a Katona József Gimnáziumban helyezkedett el. 1969-től óraadóként kezdett dolgozni a GAMF-on, 1971-től főállású oktató volt. 1985-től a mai Gáspár András Technikum tanára lett, ahol a fizika oktatás megszervezésével, szertár kiépítésével bízták meg. Itt dolgozott nyugdíjazásáig, 2007 nyaráig, majd nyugdíjasként még egy tanévet.  

MOLITÓRISZ EMIL JÓZSEFNÉ Sándor Ilona

Baján az Eötvös József Főiskola általános iskolai tanító szakán szerzett diplomát 1964-ben. A főiskolai évek alatt a bajai városi Szimfonikus zenekar tagja volt. Államvizsga után egy évig Bugacon, majd Helvécián tanított. Időközben gyógypedagógusi végzettséget is szerzett, így nyugdíjazása után még évekig fejlesztő pedagógusként segítette volt iskolája munkáját.

NÉMEDI ERZSÉBET  

A Kecskeméti Óvónőképző Főiskolán 1964-ben szerzett óvónői diplomát. A diploma megszerzése után a Konzervgyári óvodában helyezkedett el, ahonnan 1975-ben került a Szent Miklós utcai óvodába. Itt dolgozott 1976 szeptemberéig, amikor megbízták az Egyetértés Utcai Óvoda vezetésével. Az ő feladata volt az új óvoda berendezése, a nevelőtestület megszervezése, az óvoda beindítása. Innen vonult nyugdíjba, 42 évet töltött az óvónői pályán.

NOVOMESZKY ISTVÁN

1964-ben vette át magyar-történelem-testnevelés szakos általános iskolai tanári diplomáját a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán. Még abban az évben a Testnevelési Főiskolán vívó és úszó edzői képesítést is szerzett.

Negyven éven át egy munkahelyen - a Tanítóképző Főiskola Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskolájában – tanított. Tanulói az atlétikától a vívásig minden sportágban mindig eredményesen versenyeztek.

Mint vívó-tőröző versenyző és edző is eredményes volt pályája. A városi sportegyesületekben 50 évig dolgozott edzőként. 

SZABÓ ZSUZSANNA

1964-ben szerzett földrajz-rajz szakos tanári diplomát a Szegedi Tanárképző Főiskolán. Már 1959-től tanított Izsákon, majd a Kuruc téri Általános Iskolában.  A diploma megszerzése után az akkori Jókai Mór Általános Iskolában kapott állást. 1993-ban került a Mátyás Király Általános Iskolába, itt dolgozott egészen nyugdíjazásáig. 20 éven át vezette a kecskeméti rajz munkaközösséget. Tanítványai az országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedően teljesítettek. Tagja a Kecskeméti Képzőművészek Közösségének. Összesen 60 évet töltött a pedagógus pályán ebből 57 évet Kecskeméten.

SZENÁKY ZOLTÁNNÉ Sólyom Erzsébet

1964-ben a Debreceni Tanítóképző Intézetben vette át tanítói oklevelét. Az Őri Általános Iskolában kezdte pályáját, majd férje révén 1965-ben került Kecskemétre. A Szarkási Általános Iskola tanítója lett. 1973-tól a Jókai Mór Általános Iskolában dolgozott, majd a Zrínyi Ilona Iskolában tanította az első-második osztályosokat egészen nyugdíjba vonulásáig, 2000 májusáig.

TÓTH TAMÁSNÉ Gajdos Ilona

A Nyíregyházi Tanítóképző Intézetben 1964-ben vette át általános iskolai tanítói oklevelét. Még abban az évben Kecskemétre került és a Miklóstelepi Általános Iskolában kezdett tanítani. Időközben a Szegedi Tanárképző Főiskolán rajz-földrajz szakos tanári diplomát szerzett. 1967-től a Damjanich János Általános Iskolában, majd 1972-től lett a volt Molnár Erik, a mai Arany János Általános Iskola tanára, ahol a rajz és földrajz tanítás mellett a művészeti oktatást is vezette. Innen vonult nyugdíjba 2005-ben.

LENGYEL JÁNOSNÉ Sopsich Ildikó Piroska

A Bajai Tanítóképző Intézetben 1964-ben vette át általános iskolai tanítói oklevelét. A diploma megszerzése után Hantoson kezdett tanítani, majd lajosmizsei tanítói évei után Kecskemétre került, és az akkori Molnár Erik Általános Iskolában dogozott egészen nyugdíjazásáig. Pár év multán visszatért a pedagógus pályára és további kilenc éven át volt a Református Általános Iskola tanítója. Összesen negyennégy évet töltött a pedagógus pályán.

SZABÓ LÁSZLÓNÉ Szeltner Rózsa

A Kecskeméti Óvónőképző Intézetben szerzett óvónői oklevelet 1964-ben.  Pályáját Izsákon kezdte. 1967-ben került Kecskemétre, a Kecskeméti Konzervgyár II. telepén lévő óvodába.  Ott dolgozott egészen nyugdíjba vonulásáig, 1994. decemberéig. Óvónői munkája mellett 1982-ben elvégzett egy művelődéspolitikai (speciális) tanfolyamot is.

Arany díszoklevél

50 évvel ezelőtt szerzett diplomát

DEBRECZENI-NYEKITA ILONA

Szarvason az Óvónőképző Intézetben 1974-ben vette át óvónői oklevelét. Először a Hosszú utcai majd az Akadémia körúti Óvodában dolgozott. 1979-től napközis nevelő volt Lajosmizsén, majd a jelenlegi Arany János Általános Iskolában helyezkedett el. Eleinte osztályfőnöki feladatokat látott el, később az alsó tagozatos munkaközösség javaslatára igazgató-helyettesnek választották. 1997-től az iskola megbízott, a következő tanévtől pedig kinevezett igazgatója lett. Segítette a Tanítóképző Főiskola hallgatóinak képzését, részt vett tankönyvek lektorálásában is. Éveken át volt az Általános Iskolák Igazgatói Munkaközösségének vezetője. 2011 decemberében vonult nyugdíjba.

DIÓSZEGI LAJOS piarista szerzetes tanár 

Az ELTE Természettudományi Karán 1973-ban vette át biológia-kémia szakos középiskolai tanári oklevelét. Kezdő tanárként Kecskemétre került, ahol 5 évig kollégiumi prefektus, majd további négy évig gimnáziumi óraadó tanár volt. 1982-től 1991-ig a budapesti gimnáziumban tanított és az 50 fős pesti rendház gondnokává is kinevezték.

1991-ben visszatért Kecskemétre szaktárgyait és éneket tanított, valamint kollégiumi prefektusi szolgálatot is ellátott. 1992-től az iskola alsó és felsőtagozatában is kapott feladatokat, az utóbbiban hittant is tanított. 2006 óta nyugdíjas, azóta a kápláni munka töltötte ki mindennapjait.

DR. GÁL GYULÁNÉ Pozsár Margit

Szegeden a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola biológia-mezőgazdasági ismeretek szakán 1974-ben szerzett általános iskolai tanári diplomát. Főhivatású nevelőként helyezkedett el Kunfehértón, majd Kecskemétre költözött és a Béke téri Általános Iskolában kapott tanári állást. Rövid bajai kitérő után ismét visszakerült a Béke Téri Általános Iskolába, ahol eleinte tanári feladatokat látott el, majd 1988-tól az intézmény igazgatójaként dolgozott egészen nyugdíjazásáig.

GRÓF ZOLTÁNNÉ Virág Margit

Szegeden, a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán 1974-ben szerzett matematika-fizika szakos általános iskolai tanári diplomát.  Tanári pályáját a ballószögi Általános Iskolában kezdte, ahol 1986-ig szaktanárként, osztályfőnökként és igazgató-helyettesként is dolgozott. Azt követően a Leninvárosi Általános Iskola tanára lett.

Hitoktatói végzettséget is szerzett, így iskolájában szaktárgyain kívül katolikus hittant is tanított. 1996-tól az Angolkisasszonyok Ward Mária Leánygimnáziumának kollégiumi nevelőjeként és szaktanáraként dolgozott. 2011-ben vonult nyugdíjba, de jelenleg is tanít vertcsipke készítést.

GROVE-JENEI ZSUZSANNA

Szegeden a József Attila Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán 1974-ben szerzett magyar-angol szakos középiskolai tanári diplomát. Tanított Makón, Káldon, majd 1978-tól a Mathiász János Általános Iskolában. 1980-tól volt a Katona József Gimnázium magyar-angol szakos tanára. 1985-től részt vett az angol két tanítási nyelvű oktatás kidolgozásában és bevezetésében.  A tanítás mellett a munkaközösség-vezetői és osztályfőnöki teendőket is ellátta. Legtehetségesebb diákjai az angol nyelvi tanulmányi versenyeken többször értek el országosan is kiemelkedő eredményeket. A gimnázium tantestületének megbecsült tagjaként, nyugdíjba vonulásáig - 2007-ig - nagy munkabírással és elismert szakmai tekintéllyel dolgozott.

HORVÁTH ATTILÁNÉ Dudás Magdolna

1974-ben vette át Szegeden a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán matematika-fizika szakos tanári oklevelét. Tanított Katonatelepen, Nagykőrösön, majd 21 éven át a kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. 36 éven át szaktárgyai oktatásán túl a gyermekek egészséges életre nevelésére, lelki fejlődésére is figyelmet fordított. Rendszeresen látott el osztályfőnöki, illetve munkaközösség vezetői feladatokat. 2011-ben vonult nyugdíjba.

HORVÁTH GÁBORNÉ Császár Zsuzsanna

A Győri Tanítóképző Intézetben 1973-ban vette át általános iskolai tanítói oklevelét. Pályakezdőként Ercsiben kezdett tanítani. 1975-ben került az akkori Molnár Erik Általános Iskolába, ahol 1978-ig tanított, majd az újonnan felépült Forradalom utcai iskola pedagógusa lett, ahol egészen nyugdíjba vonulásáig tanított. 1986-1988 között, mint alsó tagozatos igazgatóhelyettes vett részt az iskola vezetésének munkájában. 2011-ben vonult nyugdíjba.

KUBINYI ATTILÁNÉ Molnár Zsuzsanna

Szegeden a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán 1974-ben szerzett zongora-szolfézs, általános iskolai énektanári diplomát. Pályakezdőként Fonyódon az Állami Zeneiskolában kezdett tanítani. 1977-től az M. Bodon Pál Zeneiskola zongoratanára. Tanári munkája mellett folyamatosan lát el kamarazenészi-, zongorakísérői, szakértői, értékelői feladatokat. Területi és országos versenyeken sok tanítványa ért el kiemelkedő eredményt. Tíz éven át aktív szervezője és közreműködője volt az iskolája által szervezett zenei táboroknak. 2017-ben nyugdíjba vonult, de óraadóként jelenleg is tanít az intézményben.

POPOVICS JÓZSEF

A Lembergben működő Állami Testnevelési Egyetemen 1974-ben vette át tanári oklevelét. Pályakezdőként a Nagyszőlősi 3-as számú Magyar Tannyelvű Középiskolában kezdett tanítani. 1972-ben Ungváron helyezkedett el egy speciális szakiskolában, ahová zömében hallássérült tanulók jártak. 1991-ben költözött Magyarországra, és a Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán kapott állást tanársegédként.

1993-tól a Gáspár András Technikum kollégiumában dolgozott, ahol egy évtizedig az intézmény igazgatói feladatait is ellátta. 2013-ban vonult nyugdíjba.

RIEDL KÁROLYNÉ Végh Terézia Zsuzsanna

Baján a Tanítóképző Intézetben 1973-ban vette át általános iskolai alsó tagozatos tanítói oklevelét. Pályakezdőként Kunadacson majd később Dusnokon tanított, 1992-ben helyezkedett el a Vásárhelyi Pál Általános Iskolában, ahol a tantestület tapasztalt, meghatározó, az intézmény iránt elkötelezett egyénisége volt. Éveken keresztül vezette az intézmény alsó tagozatos magyar tanári munkaközösségét. Tanítványai szép sikereket értek el vers- és mesemondó, valamint helyesírási versenyeken. 2013-ban vonult nyugdíjba.

SZENTESINÉ WLADIMÍR MÁRIA

Nyíregyházán, a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán 1974-ben szerzett óvónői oklevelet. 1976-ban költözött Kecskemétre, a Juhász utcai óvodában kapott állást. 1980-tól a Forradalom utcai Óvodában nyolc évig óvónő, majd óvodavezető helyettes volt. 1994-től az intézmény vezetőjeként dolgozott egészen nyugdíjba vonulásáig, 2008 májusáig. Eredményes munkáját különböző kitüntetésekkel – többek között - Kecskemét Városért Oktatási Díjjal ismerték el.  

TÓTH ANDRÁSNÉ Vály Katalin

Baján a Tanítóképző Intézetben 1974-ben szerzett általános iskolai tanítói diplomát. Utolsó éves főiskolásként már tanított Helvécián a Központi Általános Iskolában.

Az oklevél átvétele után a Molnár Erik, a mai Arany János Általános Iskola pedagógusa lett. Mindig büszke volt arra, hogy a szülők és diákok körében elismert iskola pedagógusa lehetett. Pedagógiai munkájáért több kitüntetésben részesült. 2012-ben vonult nyugdíjba, 39 év után.

TÓTH PÁLNÉ Romancsik Mária Terézia

A Bajai Tanítóképző Intézetben 1974-ben vette át általános iskolai tanítói oklevelét, amely mellé német nemzetiségi tagozatos és testnevelés szakkollégiumi képesítést, később német nyelv és irodalom szakos tanári diplomát is szerzett. Tanított a Czollner téri, az Arany János és a Móra Ferenc Általános Iskolában. Végül 1992-től egészen nyugdíjba vonulásáig a Zrínyi Ilona Általános iskolában eleinte német tanár, majd elsős-másodikos tanító volt.

Közel 38 évet töltött a pedagógus pályán.

GRÁNER GYULÁNÉ Juhász Éva

A Bajai Tanítóképző Intézetben 1974-ben vette át általános iskolai alsó tagozatos tanítói oklevelét. Diplomaszerzés után több mint hét évig Kiskőrösön tanított, onnan Kecskemétre került, a Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanára lett, ahol 28 éven át dolgozott. Azt követően a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában tanított több mint három évet. Összesen közel 40 évet töltött a pedagógusi pályán.

KISS GABRIELLA – nem volt ott

Kecskeméten az Óvónőképző Intézetben 1973-ban vette át óvónői oklevelét. Pályakezdőként a Hosszú utcai óvodában helyezkedett el. Majd a Tanítóképző Főiskola gyakorló óvodájában dolgozott. Néhány évig Ballószögön volt óvodavezető, majd a Bács-Kiskun Megyei Pedagógiai Intézet munkatársa lett, ahol a megyei óvodai szakreferensként, közoktatási szaktanácsadóként, szakértőként segítette a megye óvodáinak és óvónőinek a munkáját.  2008-ban vonult nyugdíjba. – nem lesz itt.