Javában zajlik a Kecskeméti Sportiskola nyári úszótábora, ahol a fiatalok a nyári szünetben is szorgalmasan edzenek.
Az elmúlt napok sikerei pedig bőven adnak motivációt. A KESI úszói ugyanis a Győrben megrendezett X. Országos Cápa Úszóbajnokságról egy országos bajnoki címmel, három bronzéremmel, 11 döntős szerepléssel és két különdíjjal tértek haza. A júliusi versenyen elért eredmények az elmúlt évtized legsikeresebb cápa korosztályos szereplését jelentették a szakosztály történetében.
Javában zajlik az úszótábor a Széktói strandon, ahol számos fiatal tehetség merül a habok alá, pedig nemrég értek véget az Országos Cápa bajnokság, ahol a KESI úszói futószalagon szállították a kimagasló eredményeket.
Meg vagyok elégedve az eredményekkel. Bár elizgultam az egyik versenyszámomat, de azért nagyon örülök, hogy az utolsó versenyszámban fel tudtam állni a dobogóra.
— mondta a Kecskeméti Médiacentrum stábjának Rákos Regő.
”
Regő 100 méter férfi gyorsúszásban 3. helyen végzett, csapattársa Tóth-Bence Tamás 100 méter férfi pillangóúszásban álhatott fel a dobogó harmadik fokára, de már ilyen fiatalon egy rendkívüli cél mozgatja.
— Azért választottam ezt a sportágat, mert kiskoromtól kezdve szerettem úszni, egészséges, meg már régen is egész jó voltam benne és szerettem volna kijutni az olimpiára
— meséli Tóth-Bence Tamás.
”
Poczó Elemér, a Kecskeméti Sportiskola úszó szakosztályának elnöke is konkrét elképzelésekkel érkezett, véleménye szerint az új rendszerszemélet sikerült behozni a szakosztály életébe.
— Volt egy álmom, hogy mit szeretnék itt megvalósítani, amikor elvállaltam ezt az állást itt a sportiskolában és nagyon büszke vagyok arra, hogy ezt az álmot itt tényleg - a munkatársak, a sportiskolában dolgozók és természetesen a szülők segítségével - sikerült ezt megvalósítani
— hangsúlyozta Poczó Elemér, a Kecskeméti Sportiskola úszó szakosztályának elnöke.
”
Az eredmények igazolják, hiszen elég csak a legutóbbi Országos cápa bajnokság eredményeire tekinteni.
— Itt 11 versenyzőnek sikerült a szakosztályból képviseltetnie magát és ennek a korosztálynak ez volt az első olyan országos versenye, ahol már előfutamos és döntős versenyszámokat is rendeztek, tehát már az előfutamban jól kellett teljesíteniük ahhoz, hogy bekerüljenek a délutáni 8-as döntőbe - és nyilván a döntőben lehetőség szerint még ennél is jobban teljesíteni - hogy utána minél előrébb végezzenek pontszerző, illetve érmes helyek tekintetében.
— tette hozzá Poczó Elemér.
”
A fiatalok közül 4-en dobogóra is állhattak, Kovács Ákos 200 háton bajnoki címet ünnepelhetett. Jelenleg a táborokban edződnek tovább a fiatalok, ahová nem csak a profikat várják. A 7 héten át tartó úszó tábor rendkívül népszerű és gyorsan elfogynak a helyek, de aki itt tanul meg úszni, azt többé nem fenyegeti a cápa uszony iszony.