Balogh Levente és mentoráltja, Keserű Balázs volt a Neumann Klub vendége

2024. 02. 28., 11:05
Balogh Levente üzletember, televíziós személyiség, a Szentkirályi Magyarország alapító tulajdonosa, valamint mentoráltja, Keserű Balázs volt a Neumann Klub vendége kedd délután. Keserű Balázs tavaly tavasszal nyerte meg Az álommeló című műsor első évadát, ezzel ő lett Balogh Levente elnöki asszisztense.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 24 képet tartalmaz

A CAMPUS nagyelőadóját megtöltő közönséget Csizmadia Norbert, a Neumann János Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke köszöntötte, majd dr. Stöckert Dávid tehetséggondozásért felelős rektori tanácsadó vezette fel a beszélgetést moderátorként.

Csizmadia Norbert köszöntötte a hallgatóságot
A pódiumbeszélgetés fő témái a tehetség fogalma, a jó mentorálás ismérvei, a duális felsőoktatás fontossága és a mesterséges intelligencia szerepe voltak.

Balogh Levente szerint az ideális vállalkozó két lábon áll: egyrészt egy szakma mestere, másrészt kellő közgazdasági ismeretekkel rendelkezik. Előbb érdemes egy szakmát kitanulni, és csak utána közgazdaságtant tanulni – érvelt.

Keserű Balázs élelmiszermérnökként végzett, de már egyetemi tanulmányai mellett is dolgozott egy élelmiszerkereskedelmi láncnál. Nagyon hasznosnak találta az itt szerzett gyakorlati tapasztalatokat, de úgy vélte, hogy az egyetemen szerzett elméleti tudás is nagyon fontos. Római posztgraduális tanulmányai alatt tapasztalta meg, hogy a világ sok részéről érkezett hallgatótársainál sokkal alaposabb elméleti ismeretei voltak, és ezt a magyar oktatásnak köszönheti.

A vállalati mentoráció kapcsán az az álláspont kristályosodott ki a beszélgetésben, hogy a jó mentor megmutatja az alapvető dolgokat, de hagy teret a gyakornoknak arra, hogy maga fedezhesse fel a részleteket, és így önállóvá válhasson. Vannak olyan kultúrák, így például a kínai, amely nem díjazza az önállóságot, de a mi kultúránkban ennek fontos szerepe van – jegyezte meg Balogh Levente.

Az üzletember úgy vélte: a fiataloknak el kell dönteniük, hogy mivel szeretnének majd foglalkozni, mi az, amit igazán szeretnek, és tanulmányaikat ehhez kell igazítaniuk. Így válhat belőlük boldog és sikeres ember.

Balogh Levente úgy vélte, a fiataloknak ma már nem feltétlenül kell külföldi tapasztalatot szerezniük ahhoz, hogy sikeresek lehessenek. Saját cégénél a szakmai tudás és a vezetői fizetések is európai színvonalúak – jelentette ki.

Utolsó nagy témaként szó volt a mesterséges intelligenciáról (MI) is. Balogh Levente és Keserű Balázs is úgy vélte, hogy az iparban, a gazdasági életben fontos szerepet fog betölteni, a magánéletben azonban szükségtelen, sőt károkat tud okozni. Fontos ezért az MI szabályozása – mutattak rá. Egyetértett ezzel dr. Fülöp Tamás, a Neumann Egyetem rektora is, aki hozzászólásában elmondta, hogy az MI használatát az egyetemi oktatásban már jelenleg is szabályozzák, hiszen visszaélésekre ad lehetőséget.

Több kérdés is elhangzott a közönség részéről, köztük a PET-palackok környezetkárosító hatásáról is faggatták Balogh Leventét. A Szentkirályi első embere meggyőzően érvelt amellett, hogy a PET-palackokkal csak egy baj van, hogy szemetelnek velük. A Magyarországon is beinduló visszaváltás fellendítheti a műanyag palackok újrafelhasználását, amihez többek között a Szentkirályi is kész technológiával rendelkezik.

Balogh Levente a közeljövő fejlesztéseivel kapcsolatban kijelentette: jövő nyárra szentkirályi telephelyük lesz Európa legnagyobb ásványvízgyára.