Buda Ádám énekmondó volt a Múzsa vendége

2024. 11. 28., 08:22
Az énekelt vers jelenéről és jövőjéről beszélt a KTV Múzsa magazinjában Buda Ádám Tinódi-díjas énekmondó. A műsorban szó volt arról is, hogy a művész miért indított Kecskeméten klub est sorozatot.

Buda Ádám, Buda Ferenc fia a KTV-ban elmondta azt is, hogy már korábban is próbálkozott egy másik városban régizene klub elindításával, de akkor az nem volt életképes. A kecskeméti rendezvényeken a zene mellett szerepet kap az irodalom, a történelem, a hangszerek története, sőt az estekre érdekes embereket is meghív majd. Lesznek majd felolvasó estek is, amelyeken többek között Karinthy komoly írásai is hallhatóak lesznek.

Buda Ádám énekmondó neve ismerősen cseng sokunk fülében, hiszen a művész megannyi fesztivál, megemlékezés és rendezvény vendégeként a reneszánsz zenei világot ismertette meg a közönséggel.
Buda Ádám 1965-ben született Kecskeméten. Édesapja, Buda Ferenc Kossuth-díjas költő, műfordító. Az ő tevékenységének és baráti körének is köszönheti, hogy sok művésszel, népművésszel találkozott már gyerekként. Így jutott el Kobzos Kiss Tamás egyik előadására is, ahol a reneszánsz zenei világ teljesen magával ragadta. Olyannyira, hogy koboztanulmányokat kezdett Kobzos Kiss Tamás segítségével.
Mintegy húsz évig zenetanárként adta tovább tapasztalatait, tudását a szentendrei, pomázi, budakalászi, szigetmonostori és józsefvárosi zeneiskolákban a Garabonciás Együttes oktatójaként, valamint a győri Harmónia Művészeti Központ tanáraként.
Az elmúlt negyedszázad során zenélt és zenél most is több együttessel, kinek-kinek hangfelvételein is közreműködve: a Kecskés Együttessel, a Kvintesszencia Együttessel, a Sonatores Pannoniae-vel, a Tabulatúra Régi-zene Együttessel, a Musica Profana-val, a Szent Kristóf Régi-zene Együttessel. Alapítója a Bourdon Triónak. Jelenlegi zenekara a Fabula Régi-zene Együttes.
1990-ben a Kaláka Fesztivál pályázójaként a díjak többséget, 2009-ben a Magyar Régi-zenei Társaság Tinódi-lant díját kapta.