Bukta Imre személyes tárlatvezetésen mesélte el történeteit
Különleges tárlatvezetésen vehettek részt tegnap délután az érdeklődők a Hírös Agóra Kodály-termében. A Munkácsy- és Kossuth-díjas, érdemes képzőművész, Bukta Imre személyesen mesélt életéről és az egyes alkotások hátteréről.
A jelenleg Mezőszemerén élő Bukta Imre az érdeklődők gyűrűjében boldogan mesélt az egyes képek keletkezéséről és arról is, hogy pontosan mit is kell nézni az adott festményen. De nemcsak a művészi mondanivalóról rántotta le a leplet, performansszal is felérő előadásában részletesen bemutatta a Mezőszemereieket, akiket gyakran láthatunk képein.
Általában létező embereket festek meg. Nagyon érdekes a falu, mert 90-an lakják, rengeteg félék: egyrészt a régi szemereiek javarésze már meghalt, a fluktuáció miatt pedig jönnek-mennek az emberek. Azt szoktam mondani, mint Korda Gyuri bácsinak a táncdalában: érkezik és távozik itt mindenféle ember. Mint a reptéren - mesélte tovább Bukta Imre, Mónika előtt állva.
Bukta Imre továbbá rámutatott arra is, hogy a mezőszemerei falunapi főpróbát megörökítő képére saját magát is megfestette, elvégre ő is egy a falusiak közül. Az ingyenes megtekintés és a tárlatvezetés a Hírös Agóra ajándéka volt a lakosság felé a Magyar Festészet Napja alkalmából. A kiállítás október 29-ig látogatható. A személyes tárlatvezetésről hosszabb összeállítást láthatnak keddi Múzsa magazinunkban.