Szeptember 6-án és 7-én immár harmadik alkalommal rendezték meg a Breszkó András Emléktornát, amelyen az U17-es leány és fiú röplabdacsapatok mérték össze tudásukat. A helyszín ezúttal a Lakiteleki Népfőiskola sportcsarnoka volt, s a rangos eseményen a Kecskeméti Sportiskola Röplabda Akadémia mindkét együttese diadalmaskodott – méltóképpen tisztelegve a 2022-ben elhunyt, legendás sportvezető, Breszkó András emléke előtt. A díjátadón részt vett és köszöntötte a csapatokat és a különdíjban részesült játékosokat Ivkovicné Béres Tímea, a Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és Kecskemét első osztályú férfi és női röplabdacsapatainak játékosai is.
A nyár az atlétika és az úszás szezonja. A Kecskeméti Sportiskola sportolói idén is nagyon szép eredményekkel zárták a szezont, de lassan már készülhetnek is következőre. Mindezeken felül a KESI közkedvelt úszásoktatása is indul, melyre a mai naptól lehet jelentkezni.
A nyár az atlétika és az úszás szezonja. A Kecskeméti Sportiskola sportolói idén is nagyon szép eredményekkel zárták a szezont, de lassan már készülhetnek is következőre. Mindezeken felül a KESI közkedvelt úszásoktatása is indul, amelyre a mai naptól lehet jelentkezni.
A kecskeméti központtal is rendelkező Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, valamint a Kecskeméti Sportiskolát és a Mercedes-Benz Gyár Nemzeti Kosárlabda Akadémiát működtető Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. együttműködési megállapodást kötött. Az összefogás célja, hogy a kecskeméti Honvéd Kórház szakembereinek teljesítmény-diagnosztikai és sportpszichológiai tudása a katonákkal és pilótákkal végzett munka után a sport területén is hasznosuljon.
Takács Luca harmadik helyezést ért el távolugrásban, valamint aranyérmet szerzett magasugrásban, Kovács Nóra pedig aranyat nyert 50 m mellúszásban, és bronzot szerzett 100 méter mellúszásban. A kecskeméti fiatalok tehát jól szerepeltek Tallinban, az 57. Nemzetközi Gyermek Játékokon. Fiatal sportolóink holnap dél körül érnek haza.
Ünnepélyes keretek között zajlott a KESI Kézilabda szakosztályának évadzárója a Messzi István Sportcsarnokban szerdán kora este, ahol az utánpótlásban dolgozó edzőket és tanítványaikat díjazták az előző szezonban nyújtott teljesítményük és munkájuk alapján.
Ünnepélyes keretek között zajlott a KESI Kézilabda szakosztályának évadzárója a Messzi István Sportcsarnokban szerdán kora este, ahol az utánpótlásban dolgozó edzőket és tanítványaikat díjazták az előző szezonban nyújtott teljesítményük és munkájuk alapján.
Különleges és megható pillanatokat hozott a Buzek László U17-es országos fiú röplabda-döntő, nemcsak a pályán, hanem a kispadon és a nézőtéren is. Négy olyan sportember találkozott itt újra – Gyenes Márió Viktor, Gyurkó Márton, Gyurkó Sándor és Kovács Szilárd –, akiknek pályafutása ugyan külön utakon haladt tovább, de gyökereik közösek: mindannyian Kecskeméten, a Katona József Gimnázium falai között ismerkedtek meg a röplabdával, és mind a mai napig hűségesek maradtak sportágukhoz. A négy kiváló sportemberrel készült interjút kiemelten mutatja be Kecskemét szerepét a hazai és a nemzetközi röplabda sportág világában.
A Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. idén is meghirdette a Mozdulj meg Senior Junior! elnevezésű programját, amelynek célja, hogy mindenki minél többet sportoljon, ezáltal tegyen egészségéért. A Kecskeméti Sportiskola edzői mellett az adminisztrátori, irodai feladatköröket ellátó munkatársak is részt vesznek a programban. A Mozdulj meg Senior Junior! program kapcsán beszélgettünk Ivkovicné Béres Tímeával, a Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. ügyvezetőjével.
A Kecskeméti Junior Sport Nonprofit Kft. elsődleges célja, hogy sportolási lehetőséget biztosítson a kecskeméti gyerekeknek. Emellett viszont kiemelt figyelmet kap a felnőttek mozgásra való ösztönzése is, ezt bizonyítja a vállalat Mozdulj meg Senior Junior! elnevezésű programja is.
Móra Donát duplázott, Simon Zsombor kötöttfogásban nyert, Busch Bianka ezüstérmes lett, és a többiek is "szépen muzsikáltak" az év első U15-ös válogató versenyein!
Takács Luca február 8-9-én Budapesten, a BOK csarnokban indult a korosztályos fedettpályás atlétikai bajnokságon, ahol három számban is a dobogó legfelső fokára állhatott. A 15 éves sportoló Kiskunfélegyházáról ingázik Kecskemétre, a Lánchíd Utcai Általános iskolába jár. Fő versenyszáma a többpróba, később hétpróbázóvá vállhat. Jelenleg jobb eredményeket ér el, mint sok későbbi olimpikon az ő korában. Magasugrásban világranglistás eredményt produkált és korosztályos magyar bajnok több versenyszámban, köztük gátfutásban és távolugrásban is. A tanulás is az erőssége, mert kitűnő tanulmányi eredménnyel pályázik a Bólyai János Gimnáziumba.
Horváth Attila, a Kecskeméti Sportiskola tehetséges vízilabdázója, 2024 nyarán jelentős lépést tett sportkarrierjében: Barcelonába, a spanyol vízilabda fellegvárába igazolt. Az előrelépés edzője, Gyenes István támogatásával történt, aki segített neki abban, hogy 2024 tavaszán több spanyol csapatnál is próbajátékon vehetett részt. Bár eredetileg az volt a terv, hogy érettségi után, 2025 őszén kezdi meg egyetemi tanulmányait Barcelonában, a spanyol klubok azonban már 2024 nyarán szerződést ajánlottak neki. Két csapat is versenyzett a fiatal tehetségért. Végül a CN Montjuïc csapatát választotta, ahol már az első spanyol szezonjában bizonyíthat. Eddigi pályafutásáról, terveiről kérdeztem a fiatal játékost.
Szerdán este tartotta évzáró karácsonyi ünnepségét a Kecskeméti Sportiskola, amelyen a közös játék és sport volt a főszerepben a karácsonyi ajándékozás mellett. A Messzi István Sportcsarnokban megtartott rendezvényen a KESI 13 szakosztályának többszáz ifjú sportolója mellett az edzők és szülők is részt vettek.
Szerdán este tartotta évzáró karácsonyi ünnepségét a Kecskeméti Sportiskola, amelyen a közös játék és sport volt a főszerepben a karácsonyi ajándékozás mellett. A Messzi István Sportcsarnokban megtartott rendezvényen a KESI 13 szakosztályának többszáz ifjú sportolója mellett az edzők és szülők is részt vettek.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.