Döntős helyezések a Felnőtt Úszó Országos Bajnokságon

2023. 04. 23., 19:30
A CXXV. Felnőtt Úszó Országos Bajnokságot 2023. április 19-22. között rendezték meg a kaposvári Csík Ferenc Sportuszodában. A BÁCSVÍZ KVSC két felnőtt és öt utánpótlás korú versenyzővel indult Magyarország legrangosabb úszóversenyén.

"Bár időeredmények tekintetében lehet bennünk némi hiányérzet, a helyezéseket tekintve szép előrelépést tudhat magáénak a BÁCSVÍZ KVSC 2022-ben mindösszesen egy „A” döntős helyezést tudtunk szerezni, idén már összesen négyszer kerültek versenyzőink a legjobb nyolc közé. Külön ki kell emelnem, hogy Magyarország legrangosabb mezőnye gyűlt össze, ahol a döntőkben számos olimpiai szintidő is született. Ebben az erős mezőnyben Garajszki Máté kétszer úszta be magát a legjobb nyolc közé, ahol hetedik és nyolcadik helyen zárt. Két mixváltónk is hetedik lett, ami külön dicséret, hiszen az egyikben két, a másikban három utánpótlás versenyző szerepelt. Mozsárik Levente 100 méteres mix gyorsváltóban,első csapattagként úszott 51,95-ös ideje kiváló eredmény, különösen annak fényében, hogy korábbi kiválóságunk Mészáros Dániel sem tudott ennyi idősen 52 alatt a felkészülés ezen szakaszában. Szilvási-Hazag Aliz első felnőtt bajnokságán „B” döntőt úszott 200 méter mell versenyszámban, mely kiváló eredmény. Czeglédi Diána elmúlt három hónapja nem volt akadálymentes, ennek ellenére 200 méter háton ismét ott volt a legjobb 16 között. Demjén Bátor a mix vegyes váltó tagjaként szerzett értékes pontokat, Bali Dorottya a váltókban és a rövidebb gyorsúszó számokban, Mohay Janka a hosszabb gyorsúszó távokon úszott szép egyéni csúcsokat" - értékelte az sportolók szereplését Nagy Zoltán, a BÁCSVÍZ KVSC vezetőedzője.