Egészségügyi tanulók versengenek a kecskeméti kórház skill laborjában

2024. 01. 30., 14:03
Egyre népszerűbb a Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny. Idén több mint 50 százalékkal jelentkeztek többen a technikumi hallgatók közül a megmérettetésre, mint tavaly. A vármegyei döntőnek a Bács Kiskun Vármegyei Oktatókórház Skill laborja ad otthont.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 20 képet tartalmaz

Komplex ápolási feladatokat és szituációkat kellett megoldaniuk a versenyzőknek a Bács Kiskun Vármegyei Oktatókórház Skill laborjában a Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei döntőjén. A résztvevőket dr. Gondos Miklós főigazgató személyesen üdvözölte.

A Szakképzési Verseny pedagógiai célja az egészségügyi középfokú szakképzés színvonalának növelése, a szakképzésben kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalok és felkészítő tanáraik eredményeinek elismerése. A felhíváshoz, országos szinten 48 egészségügyi szakképzést folytató intézmény csatlakozott 733 versenyzővel. 2023. november 14-16. között lezajlott az interaktív, iskolai versenyforduló. A második forduló a vármegyei döntő.

Bács-Kiskunban öt tanulmányi területen, 46 versenyző jutott a döntőbe a Kecskeméti SZC Szent-Györgyi Albert Technikumból, a Bajai SZC Kossuth Zsuzsanna Technikumból, a Bajai SZC Jelky András Technikum és Szakképző Iskolából, valamint a Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Technikumból.

– Mindhárom napon más szakmák szerepelnek a versenyen. Az első nap az ápolóké, most, a második napon a fizioterápia és gyógymasszőr hallgatók mérik össze tudásukat, a harmadik napon pedig gyermekápolás kap főszerepet
— mondta Pap Szekeres Anita, a Bács Kiskun Vármegyei Oktatókórház ápolási igazgatója.

Hozzátette, a versenynek is helyet adó Skill labor ideális helyszín a gyakorlatok elvégzésére. A versenyt második alkalommal hirdette meg a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara. Országosan idén már több mint 800-an jelentkeztek, így közel 50 százalékkal több fiatal mérettette meg magát, mint tavaly.

– Nem titkolt célunk, hogy emeljük a szakma, az oktatás színvonalát. Fontosnak tartjuk, hogy minél több tanulót mozgósítsunk, ezekkel a versenyekkel, pozitív megerősítést kapjanak, hogy ezt a szép hivatásunkat válasszák és a pályán maradjanak - hangsúlyozta Csík Julianna, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Bács-Kiskun Vármegyei szervezetének elnöke.

Mint elmondta, egyre erősebb mezőnyben kell küzdeniük a tanulóknak, de ez külön rangot ad a versenynek és a vármegyei fordulónak egyaránt. A megyei fordulókból kategóriánként egy fő jut tovább az országos döntőbe.