Hatvanhárom millióért kelt el a Rudolf laktanyában lévő ingatlan

2025. 11. 28., 13:46
Bruttó 63 millióért értékesítheti Kecskemét Városa a Rudolf laktanyában lévő felújításra váró ingatlant. Erről döntött 13 igen, 7 tartózkodással csütörtök délután a közgyűlés.

A kecskeméti közgyűlés még júniusban döntött úgy, hogy pályázatot ír ki egy, a Rudolf laktanya területén található ingatlan értékesítése érdekében. A kiírás szerint az ajánlatokat augusztus 29-ig lehetett benyújtani. A pályázati határidőn belül egy pályázat érkezett a RUDOLF KERT INVEST Kft. részéről.

A közgyűlés a csütörtöki ülésen úgy döntött, hogy az önkormányzat a kecskeméti épület és az ahhoz kapcsolódó földhasználati jog értékesítése érdekében a RUDOLF KERT INVEST Kft-vel, mint a pályázat nyertesével földhasználati jogot alapító adásvételi szerződést köt bruttó 63 milliós összegért. A vételárból levonásra kerül az épület mellett található 24 db parkolóhely burkolt felületének kialakítására fordított költség 50 százaléka. A pályázat nyertese vállalja, hogy a parkolóhoz kapcsolódó zöldfelületet is saját költségén kialakítja és azt a műszaki átadás-átvételt követő 60 napon belül az önkormányzat tulajdonába adja. A pályázat nyertesének vállalnia kell, hogy a parkolón kívüli, az épület körül található zöldfelület kialakításának tárgyában az önkormányzattal együttműködik. A cég ingatlant sport-rekreációs szolgáltatást kíván ezen a területen folytatni.