Hozta a kötelezőt az SG Kecskemét Futsal Pécsen

2024. 01. 25., 21:18
Megnehezítette a kecskeméti futsalosok dolgát a házigazda Pécs, ám a kék oroszlánok nem ijedtek meg, és hátrányból fordítottak, és végül 4-2-re nyertek.

Alaposan bekezdett a hírös városi alakulat, mégis a Pécs szerzett vezetést a 8. percben Bálint révén, 1-0. Nem sokkal később, a 10. minutumban már 1-1 állt a táblán, miután Suscsák értékesítette a megítélt büntetőt. Átvette az irányítást az SG Kecskemét Futsal alakulata, és a 14. percben Pál löketével már vezetést is szereztek, 1-2. Lendületben maradtak a kék oroszlánok, a 16. percben Haász cselezett, majd lőtt ballal a kapuba, 1-3. A negyedik kecskeméti találatot Tomic szerezte a 18. minutumban, 1-4. A szünet előtt még szépíteni tudtak tízméteresből a baranyaiak, 2-4. Fordulást követően sem esett vissza a tempó, és a játék képe alapján még tovább növelhette volna előnyét az SG Kecskemét Futsal. A befejezések azonban pontatlanok voltak, vagy pedig a kapufa segítette ki a pécsieket. A második játékrészben gól nem esett, így 2-4-es hírös városi sikerrel zárult az utolsó előtti alapszakaszbeli megmérettetése a feleknek.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Elégedett vagyok a győzelemmel. A koncentrációnk talán most nem volt azon a szinten, mint szokott lenni, de a három pont bezsebelése volt most lényeges számunkra. Hátrányba kerültünk, de nem ijedtünk meg, hanem megmutattuk karakterünket, és megérdemelten nyertünk. A második félidőben fegyelmezettebben védekeztünk, a támadójátékunk volt pontatlan, a helyzeteink megvoltak, hogy akár nagyobb különbség is kialakuljon. Nincs sok időnk, hétfőn zárul az alapszakasz. Szeretnénk a Nyíregyháza ellen hazai pályán győzelemmel zárni ezt a periódusát az évadnak.

PTE-PEAC – SG Kecskemét Futsal 2-4 (2-4)