Idén is éremért játszhatunk a kupában

2023. 04. 05., 20:50
Izgalmakban gazdag ütközetben vívta ki a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőt, amelynek a fővárosi Tüskecsarnok ad otthont. Ellenfelük a Falco KC Szombathely lesz a szombaton 20 órakor kezdődő elődöntőben.

Karahodzics és Ivkovic volt eredményes a KTE-nél, míg a túloldalon Atkinson és Frank tudott betalálni, utóbbi kintről, 5-4. Townes révén előbb vezetést szereztek, majd aztán egált mutatott a tábla, 8-8. Klobucar a sarokból iratkozott fel a pontszerzők közé, 8-11. Borisov tempójával nőtt tovább a vendég gárda előnye, 8-13. Két paksi tripa után 14-17-et mutatott a tábla, ám nem sokáig, mert Townes szerezte vissza a labdát, és zsákolt, 14-19. Később Kiss Dávidot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, 14-21-nél időt kért az ASE stábja. Sikerült is kapaszkodni, 20-23-mal zárult az első játékrész.

A folytatásban Edwin ziccerből, míg Dramicanin büntetőkből volt pontos, 22-25. Grubor először tudott betalálni a meccsen, 24-25. Társa, Edwin pedig két egyessel fordított, 26-25. A túloldalon Karahodzics és Townes villant meg, utóbbi hármassal jelentkezett, 26-30. Felváltva estek a kétpontosok, aztán Townes maradt üresen, és nem is hibázott távolról, 30-35. Egy sportszerűtlennek ítélt fault után 36-37-re jött vissza a Paks a Kecskemét nyakára. Eilingsfeld révén egyenlített a Paks a 18. percben. Townes büntetőkből, Wittmann bátor betörésből ragadta vissza a kezdeményezést a hírös városiaknak, 38-42. Hiába tartott taktikai értekezletet a házigazda, a differencia maradt, 42-46-tal jöhetett a szünet.

Kimaradt kecskeméti tripla után Edwin tuszkolta be a gyűrűbe a játékszert, míg  másik térfélen Karahodzics kapta a palánk alatt, onnan pedig már könnyedén megoldotta, 44-48. Állandósult a különbség, majd a negyed derekán Edwin büntetőzhetett többször is, 52-54. Townes triplával köszönt be, 52-57. Két kettessel lépett közelebb a Paks, 56-57. Jól védekezett a Kecskemét, ám meglépni nem tudott, 60-61. Wittmann trojkája jókor érkezett a negyed végén, 60-64. Grubor a három büntetőből csak egyet tudott bedobni, 61-64-gyel jöhetett az utolsó tíz perc.

Kiváló tempóban folytatódott a csata, a 32. percben Atkinson két büntetője után pedig már  az ASE vezetett, 67-66. Edwin is betermelt egy kettest, 69-66-nál időt kért Forray Gábor. Ismét a paksiak amerikai légiósa villant, 71-66. Townesnak ütöttek oda, a vonalról pedig magabiztos volt, 71-68. Kiperdült a hazai tripla, ebből indulhatott Townes, és higgadtan oldotta meg az akciót, 71-70. Szépen járt a labda, Wittmann üresen dobhatott hármast, 71-73. Gyors paksi kettes volt a válasz, 73-73. Townes elkapta a fonalat, ezúttal távolról célzott jól, 73-76. Eilingsfeld csak egy büntetőt tudott értékesíteni, 74-76. Szépen vált le Karahodzics majd a palánkra tette fel a labdát, 74-78. Atkinson ellen szabálytalankodtak, az ő keze nem remegett meg, 76-78. Precízen támadott a KTE, Dramicanin emelhette rá kintről. 76-81-nél időt kértek a házigazdák. Eilingsfeld érkezett lendületből, és zsákolt, 78-81. Townesra zuhantak rá dobás közben. Háromból három volt a mérleg, 78-84. Eilingsfeld vállalkozott kintről, 83-86. Kihagyott kecskeméti lehetőséget büntetett meg Edwin, 85-86. Forray Gábor időt kért 1:25-tel a vége előtt. Támadóhibát fújtak a bírók, ám az ASE nem bírt betalálni. Kimaradt a kecskeméti tripla, viszont Klobucar kiválóan védekezett, és támadófaultot harcolt ki. Borisovnak ütöttek oda, de csak a második egyest dobta be, 85-87. Csirke Ferenc rendelte magához tanítványait, öt másodperc volt még ekkora vissza. Agresszívan védekezett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, Kucsera blokkolt, az idő pedig letelt, így idén is éremért játszhat a Forray-legénység.

Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 85-87 (20-23, 22-23, 19-18, 24-23)