Ismét Kecskemétre látogat a női röplabda válogatott

2026. 06. 25., 15:22
Ismét Kecskemétre látogatott a magyar női röplabda válogatott. A Messzi István Sportcsarnokban rendezik meg ugyanis az Európa-liga elődöntőjét.

Az Európa-liga alapszakaszának utolsó fordulójában a magyar női röplabda válogatottunk százszázalékos mérleggel zárt, így harmadik helyre kerültek. Alessandro Chiappini szövetségi kapitány tavaly ezüstérmes együttese - amely korábban a portugálok, az északmacedónok, az észtek, a horvátok és a montenegróiak ellen is nyert - már a találkozó előtt biztosított az elődöntőben, egyben kijutott a 2028-as Európa-bajnokságra is, olvasható az MTI-n. Az elődöntőket június 27-én, illetve július 1-jén rendezik, míg a döntőkre júliusban kerül sor. A magyar női röplabda-válogatott szombaton, Kecskeméten fogadja a svéd csapatot az Európa-liga elődöntőjének első összecsapásán. A magyar-svéd mérkőzés 18 órakor kezdődik majd a Messzi István Sportcsarnokban.