Ivókutat és párakapukat kapott a Széchenyi téri autóbusz-állomás
2026. 06. 26., 13:05
Egy ivókutat és két párakaput helyezett ki a Kecskeméti Közlekedési Központ a Széchenyi téri autóbusz-állomásra. A KEKO az utasainak védelme mellett a komfortérzet javításának érdekében is döntött az intézkedés mellett. Ezzel lezárult a Széchenyi téri autóbuszállomás komfortosabbá tételének 2024 óta zajló 3. fázisa.

Az extrém hőségben ugyanis pillanatok alatt felléphet hőguta, kiszáradás. Ezért a város intézményei, önkormányzata több intézkedést is bevezetett Kecskeméten, amellyel áttudják segíteni a lakosokat a kánikulában. A Széchenyi téren kihelyezett ivókút és két párakapu az őszi időjárás beköszöntéig fognak rendelkezésre állni. A KEKO arra kér mindenkit, hogy vigyázzanak közösen ezekre a berendezésekre.