Kánikulával indul az új hét, majd szerdán hidegfront jön

Hétfőn 26 és 32, kedden 28 és 33 fok közötti maximumokra készülhetünk. A hét első napján országszerte napos időre készülhetünk, egy-egy futó zápor, esetleg zivatar csak mutatóban alakulhat ki északkeleten és nyugaton. Kedden már fátyolfelhők fogják szűrni a napsütést, emellett délutántól előbb a nyugati határ közelében, majd máshol a Dunántúlon is erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés, és záporok, zivatarok kialakulására is számítani kell. A délies szél ezen a napon a Dunántúlon és a Duna mentén többfelé feltámad, zivatarokat erős, viharos lökések kísérhetnek.
Szerdán megérkezik a hidegfront és ismét nagy lesz a hőmérsékleti kontraszt: nyugaton csak kevéssel haladjuk meg a 20 fokot, az Alföldön még többfelé mérhetünk 32–33 fokot. Napközben záporok, zivatarok a nyugati, északnyugati tájak kivételével fordulhatnak elő, estétől a front következtében nagyobb területet érintő záporos, zivataros csapadék érkezhet délnyugat felől.
A front csütörtökre átvonul, megszűnik a csapadék, felszakadozik a felhőzet, viszont országszerte jelentősen visszaesik a hőmérséklet: a legmelegebb délutáni órákban 21–27 fok vátható, amit az élénk, erős északnyugati szélben még egy kicsit hűvösebbnek is érezhetünk majd.
Forrás: időkép.hu