„Kánikula, kutyameleg - klíma és egészségvédelem a megelőzés szolgálatában” – ezzel a címmel tartottak előadássorozatot Kecskeméten, a Tudomány és Művészetek Házában csütörtökön. A rendezvényen szakemberek beszéltek a hőstresszről, a vízhiányról és arról is, hogyan alkalmazkodhatunk a klímaváltozás egyre nagyobb kihívásaihoz.
„Kánikula, kutyameleg - klíma és egészségvédelem a megelőzés szolgálatában” – ezzel a címmel tartottak előadássorozatot Kecskeméten, a Tudomány és Művészetek Házában csütörtökön. A rendezvényen szakemberek beszéltek a hőstresszről, a vízhiányról és arról is, hogyan alkalmazkodhatunk a klímaváltozás egyre nagyobb kihívásaihoz.
„Kánikula, kutyameleg - klíma és egészségvédelem a megelőzés szolgálatában” – ezzel a címmel tartottak előadássorozatot Kecskeméten, a Tudomány és Művészetek Házában csütörtökön. A rendezvényen szakemberek beszéltek a hőstresszről, a vízhiányról és arról is, hogyan alkalmazkodhatunk a klímaváltozás egyre nagyobb kihívásaihoz.
A Meteorológiai Világnap alkalmából a Bács-Kiskun Vármegyei Tudományos, Ismeretterjesztő Társulat klíma- és környezetvédelmi tematikájú előadásokra várja az érdeklődőket 2026. március 26-án 17 órától Kecskeméten, a Tudomány és Művészetek Házában (Kecskemét, Rákóczi út 2.)
A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt továbbra is érvényben van az egész országra kiterjedő tűzgyújtási tilalom. A szigorítást mindenképp be kell tartani, ugyanis pillanatok alatt terjednek bárhol a lángok ebben a szárazságban.
A fokozott tűzkockázatot mérlegelve, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével július 21-től Magyarország egész területén elrendelte a tűzgyújtási tilalmat.
Az Országos Tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. legfrissebb előrejelzése alapján a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja. Ez idő alatt az ország teljes területén érvényben marad a hőségriasztás.
Mérhetetlen gondoskodást és odafigyelést igényelnek a Kecskeméti Vadaskert lakói ebben a hőségben. Ilyenkor a fürdő- és ivóvizüket folyamatosan cserélni kell, valamint vitamindús és hűtött táplálékot kell kapjanak. Természetesen a futómadarak időről időre élvezhetik a nekik járó wellnesst is.
Mérhetetlen gondoskodást és odafigyelést igényelnek a Kecskeméti Vadaskert lakói ebben a hőségben. Ilyenkor a fürdő- és ivóvizüket folyamatosan cserélni kell, valamint vitamindús és hűtött táplálékot kell kapjanak. Természetesen a futómadarak időről időre élvezhetik a nekik járó wellnesst is.
Másodfokú hőségriadó lépett érvénybe hazánkban. A tartós hőség intenzíven megterheli szervezetünket így a mai napon voltak, akik fagylalttal vagy párakapuval hűsöltek. A nagy meleg különösen a kisgyermekeket, az időseket, a krónikus betegeket és a várandósokat viseli meg, ezért fontos az elővigyázatosság.
Másodfokú hőségriadó lépett érvénybe, hazánkban. A tartós hőség, a kánikula intenzíven megterheli szervezetünket így a mai napon voltak, akik fagylalttal vagy párakapuval hűsöltek. A nagy meleg különösen a kisgyermekeket, az időseket, a krónikus betegeket és a várandósokat viseli meg ezért fontos az elővigyázatosság.
Másodfokú hőségriadó lépett érvénybe, hazánkban. A tartós hőség intenzíven megterheli szervezetünket így a mai napon voltak, akik fagylalttal vagy párakapuval hűsöltek. A nagy meleg különösen a kisgyermekeket, az időseket, a krónikus betegeket és a várandósokat viseli meg ezért fontos az elővigyázatosság.
A kánikula miatt a munkahelyeken is fokozott figyelmet kell fordítani a megelőző intézkedésekre - közölte a Munkavédelem Foglalkoztatás-felügyelet hétfőn az MTI-vel.
A kánikula miatt a munkahelyeken is fokozott figyelmet kell fordítani a megelőző intézkedésekre - közölte a Munkavédelem Foglalkoztatás-felügyelet hétfőn az MTI-vel.
Ismét itt az újabb hőhullám, akár 40 fok is lehet hazánk több pontján, Kecskeméten 37 fokot is mérhetünk majd. A gyerekek, a várandós nők és a szívbetegek vannak leginkább kitéve veszélynek a forróságban. Az orvosok azt tanácsolják, mindenki fogyasszon bőségesen vizet, és a bőrünk védelméről se feledkezzünk meg.
A Belügyminisztérium a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzését és az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztását figyelembe véve augusztus 11., vasárnaptól augusztus 16., péntek éjfélig az egész országra kiadta a vöröskód figyelmeztetést, írja az MTI. Bács-Kiskun vármegyére pedig a holnapi napra már harmadfokú riasztást adott ki a HungaroMet a hőség miatt.