Kecskeméti TE: döntetlen a Békéscsaba elleni edzőmeccsen

KÖZLEMÉNY
2024. 07. 13., 18:24
Szombaton a Szeged elleni 2-1-es győzelem után a keret másik fele a Békéscsaba ellen lépett pályára. Ezúttal is jobbára 90 perces terhelést kaptak a játékosok a nagy melegben. Az első félidőben a 2005-ös születésű Szendeff Bence próbázóként kapott bizonyítási lehetőséget.

A Békéscsaba előtt adódott először lehetőség, egy eladott labda után Zádori tört kapura, de Varga védeni tudott. A folytatásban Májer is aktív volt, szép cselek után tüzelt a 13. percben, de Uramról kijött a próbálkozás. A 18. percben már nagy bravúrt kellett bemutatnia a vendég kapusnak, egy szöglet után megcsúszott a labda, a hosszún Meszhi érkezett, de közeli lövését védte a hálóőr. A 28. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba, Czékus jobbról, 18 méterről lőtte ki védhetetlenül a bal felsőt (0-1). A gól után újabb sanszok adódtak előttünk, de Májer éles szögből leadott lövéséből, illetve Leoni fejeséből sem született gól, a félidőt pedig egy Varga védés zárta keretbe.

Szünet után a Békéscsaba szinte teljes sort cserélt a végéig, Szabó István összesen három fiatalt és egy kapus ültetett a padra. Ennek ellenére azonnal megvoltak a helyzeteink: Meszhi átlövését Póser ütötte ki öt perc elteltével. Rögtön ezután Helmich hozta helyzetbe magát egy szép csellel, de ballal a rövid alsó mellé passzolt. A félidő közepén Májer egy külön csatát is vívott Póserrel, három jó lövéssel, köztük egy szabadrúgással is tesztelte a békéscsabai portást, aki mindannyiszor védeni tudott. A hajrában aztán jött a megérdemelt egyenlítés, egy labdaszerzés után gyors akciót vezettünk, melynek végén Kovács Kolos egy csel után a jobb alsóba lőtt (1-1). A hajrában mindkét oldalon adódott még meccslabda, ám mivel ezek kimaradtak, nem változott az eredmény.

Kecskeméti TE – Békéscsaba 1-1 (0-1)

Felkészülési mérkőzés

KTE: Varga B. - Nagy K., Meszhi, Vágó, Leoni, Kotula, Derekas, Zsótér, Helmich, Májer, Szendeff.

Csere: Pálfi (k), Vattay, Polyák, Kovács K.

Gól: Kovács K. (80.) ill. Czékus (28.)

Szerző: KTE/kecskemetite.hu